Farklılıklardan Doğan Mükemmel Uyum

Gucci ve Adidas’tan yüksek modayla sokak giyimini birleştiren rengarenk bir koleksiyon!

İlk kez Gucci’nin Sonbahar Kış 2022 defilesinde izlediğimiz Adidas x Gucci koleksiyonu şimdi de rengarenk bir lookbook ile karşımızda! Alessandro Michele, lookbook’u hazırlarken 1979’da yayınlanmış vintage bir Adidas katalogundan esinlenmiş. Bu da capcanlı renklerdeki fonların önünde enerjik pozlar veren modellerin taşıdığı, yüksek moda ile sokak giyimini bir araya getiren koleksiyonun temasını kusursuzca tamamlamış.

Bir ilk olan bu işbirliği, aslında çok farklı karakterlere sahip olan iki markanın yaratıcı ve yetenekli ellerde doğan çarpıcı uyumunu yansıtıyor. House Gucci’nin ve tarihi spor giyim markası Adidas’ın kodları, Alessandro Michele’nin eşsiz estetiğiyle bir araya gelip, geçmiş yılların sportif giyim stilini günümüze başarıyla uyarlayan bu koleksiyonu ortaya çıkarmış.

Adidas x Gucci koleksiyonunda hem kadın hem de erkekler için hazır giyim parçaları ve bunun yanı sıra çantalar, ayakkabılar, aksesuarlar ile mücevherler yer alıyor. Koleksiyonda Gucci’nin GG monogramını ve birbirinin içine geçen G’leri Adidas’ın Trefoil logosuyla bir arada, rengrenk baskılarda ve jakarlı kumaşların desenlerinde görebiliyoruz. Gucci’nin ünlü Web of Gucci deseni de Adidas’ın ikonik üç çizgisine eşlik ediyor.

Koleksiyonda sportif parçalar ağırlıklı olsa da, süet loafer’lar, topuklu, deri ayakkabılar ve ipek eşarplar gibi daha resmi parçalar da yer alıyor. Ayrıca standart parçaların yanında golf çantaları gibi özel tasarımlar da bulunuyor.

Her iki markanın da yeniliğe, ilerlemeye, sürdürülebilirliğe olan bağlılığı sayesinde koleksiyondaki birçok parçada kullanılan materyaller özel olarak seçilmiş. Ayrıca paketlemelerde de çevreye minimum etki edecek, geri dönüştürülmüş materyaller kullanılmış.


Önerilen yazılar