MAKALE

FENDI x Arnaldo Pomodoro Vakfı: Bir Sanat Kutlamas...

FENDI x Arnaldo Pomodoro Vakfı: Bir Sanat Kutlaması

FENDI, Fondazione Arnaldo Pomodoro ile yeni bir ortaklığa imza attı. Arnaldo Pomodoro’ya adanmış sergi, Roma’daki Palazzo della Civiltà Italiana’da sergilenecek.

FENDI ve Arnaldo Pomodoro Vakfı, Arnaldo Pomodoro’ya adanan ve aynı ismi taşıyan büyük bir sergiyi hayata geçirerek. II Grande Teatro delle Civiltà (Arnaldo Pomodoro Büyük Medeniyetler Tiyatrosu), 12 Mayıs – 1 Ekim 2023 tarihleri arasında markanın Roma’daki genel merkezi olan Palazzo della Civiltà Italiana’da ağırlanacak.

FENDI ve vakıf arasındaki iş birliği, her iki tarafın misyon ve vizyonunun ortak ifadesini, tarihi mirasa saygıyı, sanatın yayılmasına verdiği önemi birleştirecek bir araç olarak hayata geçiyor. İş birliği; sanatın kutlanması konusunda, diller, sürdürülebilirlik ve yenilikçilik açısından yepyeni bir dışa vurum metoduyla gerçekleşecek.

FENDI ve Fondazione Arnaldo Pomodoro’nun yolları, 2013 yılında, FENDI’nin Milano’daki merkezini Fondazione’nin eski sergi alanı olan 35 Via Solari adresinde kurduğunda kesişti. Alan, Arnaldo Pomodoro’nun sanatsal kariyerinin en önemli ve temsili çalışmalarından biri olan ve Fondazione’nin iş birliği sayesinde her zaman sergileyebildiği ve halka açık hale getirebildiği çevre çalışması Ingresso nel labirinto’ya (Labirentin Girişi) ev sahipliği yapıyor.

Sergi Bilgileri:
FENDI – Palazzo della Civiltà Italiana – Quadrato della Concordia, 3 00144 Roma
12 Mayıs – 1 Ekim 2023
Pazartesiden pazara, 10:00 – 20:00 arası (15 Ağustos’ta kapalı)
Giriş ücretsiz


Önerilen yazılar