Geleceğe Yakından Bakın

30 Nisan’da sona eren İstanbul Autoshow 2017, bir kez daha otomobillerin gövde gösterisine ve teknoloji şovuna sahne oldu.

2017 özellikle lüks otomobil üreticilerinin, tutkunlarını hem teknolojik hem de tasarım açısından göz kamaştırıcı modellerle tanıştırdığı bir yıl oldu. Bu yıl 17. kez kapılarını açan İstanbul Autoshow ise yine çok sayıda zengin modele ev sahipliği yaptı. İşte fuarı şereflendiren en göz alıcı modeller…

Aston Martin Vulcan

Aston Martin’in Türkiye’de ilk kez Autoshow 2017’de sergilenen, 2.4 milyon pound değerindeki Vulcan modeli, sadece pistlerde kullanımına izin verilen 800 HP’lik gerçek bir yol canavarı. Otomobil tutkunlarının şaheser olarak yorumladığı ve sadece 24 adet üretilen Vulcan, keskin hatları ve ince far tasarımıyla da oldukça dikkat çekici.

Aston Martin Vulcan

Aston Martin Vulcan

Nissan BladeGlider

Japon otomotiv devi Nissan’ın, İstanbul Autoshow 2017’de Nissan Intelligent Mobility yaklaşımıyla geliştirdiği BladeGlider, sadece üç kişilik iç mekanı, önü arkasından çok daha dar olan farklı tasarımıyla fuarın en ilginç modellerinden biri oldu.  0-100 km/s hızlanmasını yaklaşık 5 saniyede tamamlayan BladeGlider’ın ne zaman hayata geçirileceği merak konusu.

Nissan BladeGlider

Nissan BladeGlider

Lexus Skyjet

Yeni otomobil modelleriyle dikkat çekmeyi başarsa da Lexus standının bu yılki yıldızı, SKY JET oldu. Luc Besson’un yaz aylarında vizyona girmesi planlanan ‘Valerian ve Bin Gezegen İmparatorluğu’ filminde de kullanılan uzay aracı, Lexus detaylarını andıran tasarım dokunuşlarının yanısıra atletik ve aerodinamik duruşuyla da dikkat çekiyor.

Delorean DMC-12

İstanbul Autoshow’un bu yılki sürprizlerinden, ‘Geleceğe Dönüş’ filminin efsane otomobili Delorean, ziyaretçileri geçmişe götürmeyi başardı. Generali Sigorta’nın standında sergilenen efsanevi zaman makinesi, aynı zamanda fuarın en çok dikkat çeken araçlarından biri olmayı başardı.

Ford GT Race Car

Bu yıl ezberleri bozan bir süper  otomobile imza atan Ford, yeni nesil EcoBoost motoruyla şimdiden Le Mans gibi hatırı sayılır yarışlarda başarılar elde etmeye başladı. Ford standında, GT’nin yanı sıra efsane Mustang, gücü ve çevik sürüşüyle kendine hayran bırakan Focus RS, yüksek performanslı Focus ST ve Fiesta R2T araçları da heyecan severlerle buluştu.

Fiat 124 Spider

Türkiye lansmanını fuarda gerçekleştiren Fiat 124 Spider, iki kişilik üstü açık göz alıcı tasarımıyla, 1.4 litrelik turbo beslemeli motora ve 140 HP güce sahip safkan bir roadster.


Önerilen yazılar