Giyilebilir Sanat Eserleri

Moda ve müzik dünyasının duayenleri Arzu Kaprol ile Mercan Dede giyilebilir, çok özel bir sanat koleksiyonu için güçlerini birleştirdi.

Mercan Dede, 2012 yılında, Borusan Müzik Evi’nde Revolution Revelation adlı bir sergi gerçekleştirdi. Şimdi ise bu sergide yer alan üç farklı tablo, Arzu Kaprol’un kaftan, ipek baskı ve fularlarında hayat buldu. Müzik ve moda dünyasının duayenlerinin güçlerini birleştirdiği bu çok özel artwear koleksiyon, sınırlı sayıda üretimiyle geçtiğimiz günlerde sanat ve moda tutkunlarının beğenisine sunuldu.

K by Kaprol kaftanları ve özel tasarım desenli fularlarıyla son dönemde dikkat çeken Arzu Kaprol, Mercan Dede ile yaptığı bu iş birliği kapsamında yepyeni giyilebilir sanat eserleri koleksiyonuna imza attı. Book of Wings, Book Of Superheros, Book Of Inner Liberation & Universal Revolution eserlerinin Arzu Kaprol tasarımlarıyla birleştiği kaftanlardan ‘Uniq piece’ olarak sadece tek bir adet üretilirken, ipek baskılar 99 adet üretildi ve hepsi özel imzalı sertifikalarıyla satışa sunuldu.

Dostlukları uzun yıllara dayanan ve yaklaşık 10 yıldır kendi platformlarında birlikte iş birlikleri yapan sanatçılar Mercan Dede ve Arzu Kaprol bu işbirliğini farklı tasarımlarla da devam ettirmeye kararlı olduklarını belirtti ve sonraki sezonlarda yapılacak tasarımları da yine 99 adet ile sınırlandıracaklarını duyurdu. Giyilebilir sanat koleksiyonunu; birlikte üretmeye dair farklı disiplinlerin yaşama ilham veren yan yana duruşu olarak tasvir eden sanatçıların gelecek koleksiyonlarını merakla bekliyoruz.


Önerilen yazılar