MAKALE

Gucci x Angelica Hicks: Gucci Sokağa İniyor!

Gucci x Angelica Hicks: Gucci Sokağa İniyor!

Gucci popüler kültürü yakından takip etmeye devam ediyor. Ünlü moda markasının illüstratör Angelica Hicks ile yaptığı iş birliğinden ortaya çıkan uniseks tişörtler, sokak sanatına göz kırpıyor!

Alessandro Michele, Gucci’nin kreatif direktörlük koltuğuna oturduğundan beri ünlü İtalyan markası sıra dışı moda hamleleri ile karşımıza çıkıyor. Michele’in Instagram üzerinde keşfettiği tasarımcı Angelica Hicks ile yaptığı iş birliğinden ortaya çıkan kapsül koleksiyon ise bu değişimin en yeni halkası.

İngiliz sanatçı Angelica Hicks’in çizimlerini Gucci tişörtlerine yansıttığı kapsül koleksiyonda, 11 farklı tişört yer alıyor. Her tişört kendine özel vintage tarzda tasarlanmış kutusu ile birlikte geliyor. Tişörtlerin her birinin sadece 100’er adet üretildiğini de belirtelim. Kısacası sınırlı sayıda üretilen bu koleksiyondan bir parçaya sahip olmak isterseniz, elinizi çabuk tutmanızda fayda var.

Gucci ayrıca yeni koleksiyonunu tanıtmak için ilginç bir projeye daha imza attı. Angelica Hicks’in Gucci’ye özel tasarımlarından iki tanesi Milano ve New York’taki iki evin duvarlarını süslüyor. 2 ay boyunca duvarda kalacak mural’lerle birlikte Gucci kampanyasını sosyal medyaya da taşıyor. Koleksiyon için #GucciGeeks hashtag ini yaratan marka, koleksiyonla ilgili her şeyi bu hashtag altında paylaşmaya davet ediyor.


Önerilen yazılar