Haftanın Etkinlikleri

Sinemalardan tiyatrolara, sergilerden vizyondaki filmlere, haftanın kaçırılmaması gereken etkinlikleriyle İstanbul’un ritmini tutun!

KONSER

Cateura Çöpten Enstrümanlar Orkestrası
6-7 Ocak
TİM Show Center

Paraguay ın başkenti Asunción un en büyük çöp sahası Cateura’da müzik aletleri, çöplerin yeniden hayat bulmasıyla dile geliyor. Favio Chávez’in önderliğinde, bölgedeki gençlerin bir araya gelmesiyle oluşan “Cateura Çöpten Enstrümanlar Orkestrası”, 2006 yılından bu yana ev atıkları ve çöplerin geri dönüştürülmesiyle yapılan müzik aletleriyle konserler veriyor.

Cateura Çöpten Enstrümanlar Orkestrası

Cateura Çöpten Enstrümanlar Orkestrası

Yeni Yıl Konseri
5 Ocak
Lütfi Kırdar

Borusan İstanbul Filarmoni Orkestrası’nın gelenekselleşen yeni yıl konseri, bu sezon birbirinden ünlü iki solistle taçlanıyor. Opera sahnelerindeki üstün performansıyla dinleyicilerini büyüleyen bariton Thomas Hampson, bir kez daha BİFO’nun konuğu olacak. Konserin diğer solisti ise, Salzburg’da ilk konserini verdiğinden bu yana dikkatleri üzerine çeken bas Luca Pisaroni.

Yeni Yıl Konseri - Thomas Hampson

Yeni Yıl Konseri – Thomas Hampson

SAHNE SANATLARI

Yeni Yıl Konseri: Viyana Gecesi- Johann Strauss Orkestrası
5 Ocak
İş Sanat Kültür Merkezi

İş Sanat’ın artık gelenekselleşen Yeni Yıl Konseri’nde, sahnede yine müzik, eğlence ve dans dolu şovlarıyla Johann Strauss Orkestrası var. 40 yılı aşkın süredir, en sevilen şarkılar ve nefes kesici danslarla izleyicilerine coşku dolu anlar yaşatan topluluğun şefliğini John Rigby; geceye renk katacak dansların koreografisini ise Alexandra Worrall üstlenecek.

Yeni Yıl Konseri: Viyana Gecesi - Johann Strauss Orkestrası

Yeni Yıl Konseri: Viyana Gecesi – Johann Strauss Orkestrası

Yeni Yıl Konseri: Viyana Gecesi - Johann Strauss Orkestrası

Yeni Yıl Konseri: Viyana Gecesi – Johann Strauss Orkestrası

Masal Akşamı
6 Ocak
Tiyatro Karakutu

Didem Köktaş, büyüklere büyüleyici masallar anlatacak. Masal başlamadan hemen önce ışıklar kapanır, salonu mumlar aydınlatır, masalcının yaktığı her bir mumun etrafında dolanmaya başlar sözler ve kördüğümleri çözer. Müzik masala eşlik eder, masallar şifa verir. Masal ve müzik, Kara Kutu Tiyatro’da, sahneyi bambaşka bir atmosfere dönüştürecek.

Masal Akşamı

Masal Akşamı

FESTİVAL

Demonation Festivali No:7
6-7-8 Ocak
Bant Mag. Mekan, Babylon, KargART ve Arkaoda

İlk Bant Mag. etkinliği olacak ve müzik sahnesinden bağımsız müzisyenlerin ve grupların bir araya geleceği Demonation Festivali No:7, bu kez dört farklı mekanda 6-7-8 Ocak’ta gerçekleşecek. Müzisyenler, üç gün boyunca müzikseverler ve keşif yapmak isteyen katılımcılar ile buluşacak. Festivalde sahne alacak isimler arasında Yank, Da Poet, Islandman ve dahası var.

Demonation Festivali No:7

Demonation Festivali No:7

TİYATRO

Tuhaf Bir Pazar Günü
27 Aralık
Bo Sahne

Hafta sonunda en fazla ne olabilir? Gece 3 te kapınız çalınıp elinde silah, hiç tanımadığınız bir kadın karşınızda, zorla içeri girmek isteyebilir mi mesala? Peki ya o kadını en yakın arkadaşınıza, sevgilinizin arkadaşı olarak tanıtmak zorunda kalabilir misiniz? Devamını merak ediyorsanız, “Tuhaf Bir Pazar Günü” adlı oyuna gelmelisiniz. Gülmek için o kadar çok sebebiniz var ki…

Tuhaf Bir Pazar Günü

Tuhaf Bir Pazar Günü

SERGİ

Şimdi Yeniden Çiçek Resimleri Yapma Zamanı
15 Ocak’a kadar
Galeri İlayda

Provokatif heykelleriyle tanınan Alman sanatçı Volker März’ın son yıllarda değindiği temalar Nietzsche, Bruno, Benjamin, Bataille, Sloterdijk, Arendt, Joseph Beuys, Pina Bausch, Franz Kafka gibi birçok önemli figür etrafında şekilleniyor. Eserlerinde kullandığı farklı malzemeler, hayali karakterler ve mekâna yayılan enstalatif düzenlemeler adalet, umut ve özgürlük gibi kavramları muğlak bir şekilde temsil ediyor.

Şimdi Yeniden Çiçek Resimleri Yapma Zamanı

Şimdi Yeniden Çiçek Resimleri Yapma Zamanı

SİNEMA

David Bowie Is Happening Now
8 Ocak
Zorlu PSM

“David Bowie Is Happening Now” belgeseli, Bowie’nin 70. yaş gününe özel tüm güne yayılacak bütünleşik etkinlik kapsamında Zorlu PSM’de. Film, David Bowie nin sanatsal kariyerini belgeleyen önemli nesnelerin arkasındaki hikayeleri keşfetmek için efsanevi Japon moda tasarımcısı Kansai Yamamoto, Pulp  solisti Jarvis Cocker ve diğer özel konuklarla izleyenleri özel bir yolculuğa çıkarıyor.

Snowden
6 Ocak 2017

Üç Oscar ödüllü yönetmen Oliver Stone un yönettiği filmde Amerikan hükümetinin ‘güvenlik’ adı altında e-postalara, sosyal medya hesaplarına, cep telefonu mesajlarına ve hatta bilgisayar kamerasına kadar erişebildiğini öğrenen ve “Amerikan tarihinin gördüğü en büyük vatan haini” ilan edilen Edward Snowden’ın hikayesi anlatılıyor.


Önerilen yazılar