Haftanın Etkinlikleri

Sinemalardan tiyatrolara, sergilerden vizyondaki filmlere, haftanın kaçırılmaması gereken etkinlikleriyle İstanbul’un ritmini tutun!

KONSER

Luke Elliot
9 Şubat
Salon İKSV

İskandinav ülkelerinde verdiği konserlerle bu coğrafyada hatrı sayılır bir hayran kitlesi edinen Luke Elliott; Sonic Youth, Dinosaur Jr. ve Kurt Vile’dan tanıdığımız indie ikonu prodüktör John Agnello ile çalıştığı ‘Dressed for the Occasion’ ile Nordik topraklarda geçtiğimiz yılın en çok dinlenen müzisyeni oldu. Zamansız bir müzik, ozanlıkta had safhada bir vokal sizlerle…

Luke Elliot

Luke Elliot

Tarja
10 Şubat
İstanbul KüçükÇiftlik Park

Finlandiya rock sahnesinin en parlak yıldızı, soprano solist Tarja, şüphesiz ki müzik dünyasında en tanınmış Fin yüzlerinden… Dünya çapında birçok opera ve rock projesinde adından övgüyle söz ettirmeye devam eden Tarja, eşsiz sesi ve muhteşem performansıyla The Shadow Shows 2017 kapsamında KüçükÇiftlik Park’ta sahne alıyor.

Tarja

Tarja

Bülent Ortaçgil & Birsen Tezer Sevgililer Günü Özel Konseri
14 Şubat
If Performance Hall Beşiktaş

Türkiye nin iki önemli sesi, Bülent Ortaçgil ve Birsen Tezer, 14 Şubat Sevgililer Günü nde IF Performance Hall Beşiktaş ta bir araya geliyor. Bülent Ortaçgil, şarkı sözlerinde şiirselliği öne çıkan müziğiyle dinleyicilerin kalplerine dokunurken, Birsen Tezer kendine has müthiş yorumuyla dinleyicilere eşsiz bir müzik ziyafet yaşatacak.

Bülent Ortaçgil & Birsen Tezer

Bülent Ortaçgil & Birsen Tezer

SAHNE SANATLARI

Animals Musical
12 Şubat
UNIQ Hall

Türkiye’nin ilk uluslararası standartlardaki müzikal prodüksiyonu Animals Musical, Gate Sahne Sanatları’nın 110 kişilik dev kadrosuyla sahneleniyor. 7’den 77’ye herkese hitap eden fantastik anlatıma sahip dev prodüksiyonda dev hayvan kuklaları, 4 ve 7 sesli polifonik koro, etnik ve modern koreografilerle büyülenmeye hazırlanın.

Animals Musical

Animals Musical

FESTİVAL

Couple Run İstanbul
12 Şubat
Caddebostan Sahili

Couple Run ile 12 Şubat’ta sevgi ve eğlence dolu bir haftasonu için Caddebostan’da buluşmaya ne dersiniz? Bu yıl ilk kez gerçekleştirilecek olan Couple Run’da, katılımcılar partnerleri ile birlikte eş zamanlı start alarak farklı yönlere doğru 4’er km koştuktan sonra buluşma noktasına ulaşacak ve el ele finish ipini göğüsleyecekler.

Couple Run İstanbul

Couple Run İstanbul

İstanbul Çikolata Festivali
11-14 Şubat
Sirkeci Garı

Tüm zamanların en tatlı festivali, Uluslararası İstanbul Çikolata Festivali, tarih ile kültürü bütünleştiren Sirkeci Garı’nda düzenleniyor. 4 gün boyunca gerçekleşecek festival, Sevgililer günü haftası boyunca birçok renkli organizasyona ve ‘Mutluluk Paylaştıkça Büyük’ isminde bir sosyal Sorumluluk projesine sahne olacak.

İstanbul Çikolata Festivali

İstanbul Çikolata Festivali

TİYATRO

Yaşlı Çocuk
13 Şubat
Zorlu PSM

Galata Perform ve İstanbul Tiyatro Festivali ortak prodüksiyonu olan “Yaşlı Çocuk”, gerçeklerden yola çıkarak bir ütopya yaratma arzusunun ürünü. ‘Yaşlı Çocuk’ özünde dört “yaşlı çocuğu” konu ediniyor. Yeşim Özsoy’un yazıp yönettiği oyunda Deniz Akant Çetin, Ceren Demirel ve Emre Yetim oynuyor.

Yaşlı Çocuk

Yaşlı Çocuk

SERGİ

Victo Vasarely İstanbul’da
31 Mart’a kadar
Tophane-i Amire Kültür ve Sanat Merkezi

Çağdaş sanatın önemli temsilcilerinden ve pop art akımının öncülerinden olan sanatçı Victor Vasarely, retrospektif sergisiyle İstanbul’da. Sergide, sanatçının farklı dönemlerine ait 50’den fazla resim, heykel, tasarım ve duvar halısı yer alıyor.

Victo Vasarely İstanbul’da

Victo Vasarely İstanbul’da

SİNEMA

Swiss Army Man
10 Şubat

Küçük ıssız bir adada tek başına olan Hank’ın evinde olmak için hala umudu vardır. Fakat bir gün kıyaya vuran bir ceset her şeyi değiştirir. Dan Kwan ve Daniel Scheinert ın yönetmenliğini ve senaristliğini üstlendiği filmin başrollerinde Mary Elizabeth Winstead, Paul Dano, Daniel Radcliffe var.


Önerilen yazılar