Haftanın Etkinlikleri

Konserlerden tiyatrolara, sergilerden vizyondaki filmlere, haftanın kaçırılmaması gereken etkinlikleriyle hayatın ritmini tutun!   

KONSER

Ajda Pekkan

14 Şubat – Zorlu PSM

Türkiye’nin süperstarı Ajda Pekkan, yılın en romantik gecesinde unutulmaz bir konsere imza atmaya hazırlanıyor. Eskimeyen melodilerinden modern parçalarına kadar uzanan dev bir gösteriye dönüşecek bu konseri kaçırmayın.

Birsen Tezer

14 Şubat – Ooze Venue, İzmir

Birsen Tezer, 4 Şubat’ta Ooze Venue sahnesinde İzmirli dinleyicisiyle buluşuyor. İlk albümü Cihan’ı 2009’da yayınlayan Tezer bu geceye özel seslendireceği parçalarla dolu, romantik ve harika bir konser verecek. 

Tindersticks

15 Şubat – İş Kuleleri Salonu

Son albümleri “No Treasure But Hope”un dünya turnesi kapsamında Türkiye’deki hayranlarıyla buluşacak olan Tindersticks, huzurlu ve dingin melodileriyle sizi duygusal bir yolculuğa çıkaracak. Trouble Every Day, Nénette Et Boni ve High Life filmlerinin soundtrack’lerini de besteleyen Tindersticks size muhteşem bir akşam yaşatacak. 

Kenan Doğulu

15 Şubat – Congressium Ankara

Kenan Doğulu konserlerine hız kesmeden devam ediyor. Performansı ve sahne şovları ile seyircileri bir kez daha büyüleyecek olan Doğulu sevenlerine unutulmaz bir gece yaşatacak.

Vivica Genaux & Europa Galante

17 Şubat – İş Kuleleri Salonu

Barok ve klasik repertuvarlarında on yedinci ve on sekizinci yüzyılın İtalyan bestecileri üzerinde uzmanlaşan Europa Galante, barok ve erken klasik dönemin şarkı söyleme stili bel canto’nun en önemli temsilcilerinden biri olan mezzo soprano Vivica Genaux ile birlikte sahnede! Europa Galante ve Vivica Genaux, tamamı Antonio Vivaldi’nin eserlerinden oluşan bir repertuvarla sizlerin karşısına çıkacak.

SAHNE SANATLARI

Don Pasquale

14, 15, 18, 19, 21 ve 22 Şubat – Süreyya Operası

13 sezon boyunca kapalı gişe oynayan komik opera “Don Pasquale” Şubat ayında tekrar İstanbul’da! Donizetti’nin çoşkulu, naif, hayat dolu melodileri ve Michele Accursi’nin librettosu ile dikkat çeken opera, eğlenceli konusu ve cesur rejisi ile muhteşem bir gösteri sunuyor. 

Romantizma

14 Şubat – İzmir AKM

Janset ve Gökçe Özyol’un birlikte oynadığı 2 perdelik komedi Romantizma, çiftin yıllar sonra yapmak istedikleri düğün hazırlıkları ile ortaya çıkan “bir evlilik hastalığı”nı sahneye taşıyor. Ancak yıpranan ilişkileri, kapanmayan hesapları ve halı altına süpürdükleri sırları onları hiç beklemedikleri bir sona doğru sürüklüyor. 

SERGİLER

Marina Abramović + MAI, Akış / Flux

26 Nisan’a kadar – Sakıp Sabancı Müzesi

Marina Abramović + MAI, Akış / Flux sergisi, Sabancı Üniversitesi Sakıp Sabancı Müzesi ve eşlik eden etkinlikleriyle Akbank Sanat’ta. Performans sanatının öncülerinden Marina Abramović’in Türkiye’deki ilk büyük ölçekli retrospektifini içeren sergi, SSM ve Marina Abramović Institute (MAI) işbirliğiyle gerçekleştiriliyor. Sanatçının performanslarının video ve fotoğraf dokümantasyonunun yanı sıra, açık çağrıya cevap veren ve projeye davet edilen sanatçılarla MAI ortaklığında geliştirilen canlı performansları ve “Abramović Metodu”na adanan bir bölümden oluşan Akış / Flux sergisiyle bağlantılı olarak Akbank Sanat’ta da çeşitli etkinlikler düzenleniyor. 

SİNEMA

Küçük Kadınlar

İç Savaş sonrası Amerika’da yaşamlarını sürdürmeye çalışan, birbirinden tamamen farklı dört kız kardeşin hikayesini anlatan Küçük Kadınlar, Louisa May Alcott’un klasikleşmiş romanından uyarlandı. Filmin yönetmen koltuğunda Greta Gerwig otururken oyuncu kadrosunda Oscar ödüllü Emma Stone, 3 Oscar adaylığı bulunan Saoirse Ronan, yaşayan en büyük kadın oyuncu sayılan Meryl Streep ve Beni Adınla Çağır filmindeki performansı ile 22 yaşında Oscar adaylığı kazanan Timothee Chalamet yer alıyor.


Önerilen yazılar