Haftanın Etkinlikleri

Konserlerden tiyatrolara, sergilerden vizyondaki filmlere, haftanın kaçırılmaması gereken etkinlikleriyle hayatın ritmini tutun!   

KONSER

Pink Martini

14 Mayıs – Bursa Kültür Park Açıkhava Tiyatrosu / 16 Mayıs – Volkswagen Arena, İstanbul / 17 Mayıs – İzmir Kültürpark Açıkhava Tiyatrosu / 18 Mayıs – Çukurova Üniversitesi Açıkhava Tiyatrosu, Adana / 20 Mayıs – Congresium Ankara / 21 Mayıs – Selçuklu Kongre Merkezi Anadolu Oditoryum, Konya

Türkiye’de büyük bir hayran kitlesine sahip olan Pink Martini, dünya turnesi kapsamında 6 şehirde hayranları ile buluşuyor. En son stüdyo albümleri “Je Dis Oui”de birbirinden unutulmaz eserleri ve yepyeni şarkıları yorumlayan grup, bunlar arasında “Aşkım Bahardı” şarkısına da yer verdi. Bu keyifli şarkıları China Forbes’un sıcak vokalinden dinleyebileceğiniz harika bir konser olacak.

pink martini

PSM Caz Festivali: Ólafur Arnalds

15 Mayıs – Zorlu PSM

Neo-klasik müzik hareketinin İzlandalı süperstarı Ólafur Arnalds, PSM Caz Festivali’ne renk katmaya geliyor. Bafta ödüllü sanatçı, multi-enstrümantalist kimliğiyle dokunduğu her şarkıda sihir yaratıyor.

olafurarnalds

Courtney Barnett

18 Mayıs – Babylon

Indie Rock’ın sevilen sesi Courtney Barnett garage rock etkisindeki folk-pop sound’unu kendine özgü şarkı sözleriyle bir araya getiriyor. Müzikseverlerden yoğun ilgi gören ve kısa sürede hatrı sayılır bir dinleyici kitlesine ulaşan Barnett yüksek enerjili sahne performansıyla Babylon’da dinleyicilere unutulmaz bir müzik ziyafeti yaşatacak.

courtney barnett

SAHNE SANATLARI

Bir Baba Hamlet

15 Mayıs – Bostanlı Suat Taşer Tiyatrosu, İzmir

Bir Baba Hamlet’te, kendilerine kurban olarak Shakespeare’in başyapıtı Hamlet’i seçen iki cüretkar oyuncunun bir kepazeliğe, yani Bir Baba Hamlet’e dönüştürdükleri temsilin hikayesi anlatılıyor. Oyun, tiyatro aşkının başdöndürücü güzelliğine ve aptallaştırıcı büyüsüne ayna tutuyor.

bir-baba-hamlet

Calpulli

16 Mayıs – İş Sanat

Rengarenk dans topluluğu Calpulli canlı ve enerjik performansıyla İş Sanat’ın sezonun son etkinliğinde sahne alacak. Repertuvarı Meksika kültürünün bir kutlaması niteliğini taşıyan grup bu kültürel mirası temsil eden neşeli, melankolik ve ilham verici hikayeleri, çağdaş dans ile Meksika halk şarkılarını harmanlayarak anlatıyor.

calpulli

Koleksiyoncu

16 Mayıs – Farabi Sahnesi, Ankara

Hakan Boyav’ın yazdığı, Berkan Şal’ın yönettiği Koleksiyoncu adlı oyun Kök Sahne Sanatları’nın ilk oyunu. Hakan Boyav tarafından 1989 yılında yazılan Suat Taşer Dramatik Yazarlık Yarışması’nda Mansiyon Ödülü’ne de layık görülen oyun Ankara’da tiyatro seyircisiyle buluşuyor.

koleksiyoncu

SERGİLER

Tapestry – Dokunmuş Hikayeler

24 Mayıs’a kadar – Anna Laudel, İstanbul

Genç ve duayen sanatçılar, Anna Laudel’in Tapestry – Dokunmuş Hikayeler isimli karma sergisinde bir araya geliyor. Farklı dönemlere ait sanatçıların geleneksel ve çağdaş yorumlarıyla ortaya çıkardıkları üretimleri, Türkiye’de dokuma sanatının geçirdiği süreci yansıtan kapsamlı bir seçkiyle sunuluyor.

anna laudel

SİNEMA

John Wick: Chapter 3 – Parabellum

Gizli suikastçı birliğinden atılan John Wick’in, kellesi karşılığında ödül almak için peşine düşen suikastçılara karşı verdiği hareketli mücadeleyi konu eden filmde Keanu Reeves’in canlandırdığı John Wick‘in New York City’den kaçmaya çalışmasını seyredebilirsiniz.


Önerilen yazılar