Haftanın Etkinlikleri

Sinemalardan tiyatrolara, sergilerden vizyondaki filmlere, haftanın kaçırılmaması gereken etkinlikleriyle hayatın ritmini tutun!

KONSER

Akademi BİFO Konseri

19 OcakBorusan Sanat

Borusan Sanat bünyesinde kurulan ve genç opera sanatçılarının profesyonel hayata geçişlerinde onlara uluslararası eğitim desteği sunan Akademi BİFO, yeni yılın ilk konseriyle Beyoğlu Borusan Müzik Evi’nde. Aryalarla, düetlerle donatılmış zengin bir müzik ziyafeti ile kulaklarınızın pasını silmek için bu konseri kaçırmayın.

Akademi BİFO Konseri

Sertab’ın Müzikali

19 Ocak – UNIQ Istanbul

Pop müziğin en güçlü seslerinden Sertab Erener sanat hayatının 25. yılını muhteşem bir şovla kutluyor. İki saat süren bu şov hem konser hem gösteri hem de çok daha fazlası… Danslarla, dillerden düşmeyen şarkılarla dolu, müzikal tadındaki bu gösteri UNIQ’te.

Sertab’ın Müzikali

Tricky

19 Ocak – Babylon

90’lı yılların trendy müzik akımlarından trip-hop müziğinin en önemli temsicilerinden Tricky, Babylon sahnesinde. Massive Attack grubunun üyelerinden olan, Mercury Ödülleri’nde adaylığı bulunan ve şimdi solo müzik kariyerine devam eden Tricky, Babylon’a yolu düşenlere kaliteli bir 90’lar nostaljisi yaşatacak.

Tricky

Shukar Muzika

20 Ocak – İZ Performance, İzmir

Balkan müziğinin hareketli ezgileri rock tınılarıyla birleştiğinde ortaya harika bir karışım çıkıyor. Shukar Muzika da rock benzeri, Balkan altyapılı oyun havalarıyla İZ Performance izleyicisini coşturacak!

Shukar Muzika

Fatih Erkoç

17 Ocak – June Pub, Ankara

Türkiye’nin en özel jazz sanatçılarından Fatih Erkoç, muhteşem sesi ve popüler caz parçalarından oluşan repertuarıyla June Pub’da sahne alacak. Yılların sahne deneyimini canlı izleme fırsatını kaçırmayın.

Fatih Erkoç

SAHNE SANATLARI

Baldan Karanlık

20 Ocak – TOY İstanbul

Sezonun yepyeni oyunlarından Baldan Karanlık, Kemal Hamamcıoğlu tarafından yazılıp yönetildi. Oyunda gözlerini gözlerine bağlayanların hikayesi anlatılıyor, doğayla insanın arasındaki ilişki sorgulanıyor.

Baldan Karanlık

SERGİLER

Işıl Arısoy Kaya – Uyuyor musun?

24 Şubat’a Kadar – Mixer

Açtığı ilk kişisel sergisinde bilinçaltında yatan imgelerin yüzeye çıkışına ve insanın, özünü bulma yolundaki arayış sürecine odaklanan Işıl Arısoy Kaya, kendisini figür edindiği ve farklı mekanlarda çektiği fotoğrafları üst üste yerleştirerek kurguluyor eserlerini. “Uyuyor musun?” sergisi Mixer’de görülebilir.

Işıl Arısoy Kaya

‘Weltschmerz’ / Ömürhan Alptekin

17-18 Ocak – Edit, İzmir

Eserlerinde mürekkep tekniğini benimseyen genç sanatçı bu resimlerinde gizli hayalkırıklıklarını, açıklanamaz melankoli duygusunu ele alıyor. Sergi adını ‘Weltschmerz’ yani ‘dünya ağrısı’ anlamına gelen Almanca sözcükten alıyor. Dokuz Eylül Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Resim Bölümü’nden mezun olan Ömürhan Alptekin sergideki eserlerinde genellikle kadın figürlerini yorumluyor.

‘Weltschmerz’ / Ömürhan Alptekin

SİNEMA

Karlar Altında Kâbuslar

20 Ocak – Beykoz Kundura

Henüz şehirde kar göremedik, kışın bastırmasını bekleyenler şimdilik bu özlemlerini Beykoz Kundura’nın düzenlediği bu ilginç sinema etkinliğinde giderebilirler. Kar Altında Kabuslar etkinliği, kar, kabus ve mahsur kalma temalarına sahip üç başyapıtı, Groundhog Day, The Thing ve The Shining fimlerini izleyicilerle buluşturuyor.

Karlar Altında Kâbuslar


Önerilen yazılar