Haftanın Etkinlikleri

Konserlerden tiyatrolara, sergilerden vizyondaki filmlere, haftanın kaçırılmaması gereken etkinlikleriyle hayatın ritmini tutun!   

KONSER

Sunay Akın ve İlhan Şeşen – Aşk Şarkıları ve Öyküler

18 Eylül – Kültürpark Açık Hava Tiyatrosu, İzmir

İzmir aşkla dolu bir geceye tanıklık etmeye hazırlanıyor. Şair, yazar, tiyatrocu, araştırmacı ve ayrıntı ustası Sunay Akın, kendine has, şaşırtıcı üslubuyla anlatacağı etkileyici sevda öyküleri ve seslendireceği aşk şiirleriyle sahnede olacak. Ona aşk şarkılarının en sevilen yorumcularından İlhan Şeşen eşlik edecek. 

Nils Frahm

19 Eylül – Zorlu PSM

Nils Frahm, müziğe Tchaikovsky’nin son öğrencisi Nahum Brodski’den dersler alarak başladı ve piyano müziğine alışılmadık bir yaklaşım getiren, zengin melodilerin devrimci ustası oldu. Alman besteci, prodüktör ve multi-enstrümantalist Frahm geleneksel piyanistlerin mirasını, çağdaş bestecilerin yapıtlarından edindiği ilhamla birleştirerek müzik tutkunlarına unutulmayacak bir deneyim yaşatacak!

Yapı Kredi 75. Yıl Konserleri: David Garrett

21 Eylül – Volkswagen Arena

Müziğin dahi çocuğu, virtüöz kemancı David Garrett, “Unlimited Live” dünya turnesi kapsamında Volkswagen Arena’da. David Garrett kariyerinin başından beri müzikte sınır tanımadı, klasik müzik hakimiyeti haricinde “November Rain”, “Nothing Else Matters” gibi rock ve “Viva la vida”, “Hey Jude” gibi pop parçalarına getirdiği farklı yorumlar ile dünyada milyonlarca hayran edindi. 

MFÖ

21 Eylül  – Vadi Açıkhava

Senenin son açıkhava konserlerinden birini efsane grup Mazhar Fuat Özkan verecek. Muhteşem performaslarını orman manzaralı konser mekanı Vadi Açıkhava’da sergileyecek olan MFÖ, Ele Güne Karşı ve Ali Desidero gibi dillere dolanan efsane şarkılarını seslendirecek. 

SAHNE SANATLARI

Sutra

16 & 17 Eylül – Zorlu PSM

Shaolin geleneğindeki felsefe ve inancı Kung Fu ile yansıtan çağdaş dans gösterisi Sutra uzun bir aradan sonra tekrar İstanbul’a geliyor. Bu ödüllü gösteri, Çin’in ünlü Shaolin Tapınağı’ndan 19 Budist keşiş, ahşap kutulardan oluşan çarpıcı sahne düzeni ve besteci Szymon Brzóska’nın canlı yorumlanan müzikleriyle bir araya gelip nefes kesici bir deneyim sunuyor.

Frida

17 Eylül – Nazım Hikmet Kültür Merkezi, Ankara 

20. yüzyılın en büyük sanatçılarından Frida’nın, bir yandan aşk, devrim ve acı dolu, bir yandan da çocuğumuza ilham olması gereken hayat hikayesi tiyatro sahnesinde. Bu özel hayat hikayesine Melike Aslı Kılan’ın muhteşem performansı ile tanıklık edin.

SERGİLER

Öz/çeviri-m (Self/trans-lation)

31 Ekim’e kadar – Akbank Sanat

Akbank Sanat, yeni sezonda kapılarını Hintli çağdaş sanatçı Sudarshan Shetty’nin dönüşüm kavramına ve katmanlarına odaklanan ‘Öz/çeviri-m (Self/trans-lation)’ başlıklı sergisiyle aralıyor.

Göbeklitepe: The Gathering

31 Aralık’a kadar – CerModern, Ankara

Yüzyılın en heyecan verici arkeolojik buluntusu ve gün yüzüne çıkarıldığından beri tüm dünyada ilginin odağı olan Göbeklitepe, insanın DNA’sına kodlanmış olan yaratıcılık ve üretkenlik duygularının belki de insanlık tarihindeki zirve noktası. Sergi, sizi göğe yükselen taş yapıların altında saklanan bu gizemleri keşfetmeye çağırıyor.

SİNEMA

Yıldızlara Doğru

Yıldızlara Doğru, astronot Roy McBride’ın gerçekleştirdiği uzay yolculuğunu konu ediyor. 20 yıl önce uzayda hayat olup olmadığını araştırmakla görevlendirilen ancak bu görev sırasında kaybolan babasını galakside aramak isteyen Roy, gezegeni tehdit eden bir gizemi de çözmek amacıyla güneş sisteminin dışına yolculuk eder. Başrolünü Brad Pitt’in üstlendiği film, uzayda geçen macera filmlerini sevenler için mükemmel. 


Önerilen yazılar