Haftanın Etkinlikleri

Konserlerden tiyatrolara, sergilerden vizyondaki filmlere, haftanın kaçırılmaması gereken etkinlikleriyle hayatın ritmini tutun!   

KONSER

Boulanger Trio

18 Haziran – Efes Antik Kenti

Yaşamlarını oda müziğine adamaya karar veren Karla Haltenwanger, Birgit Erz ile Ilona Kindt, Boulanger Trio‘yu 2006 yılında kurdu ve günümüz oda müziği toplulukları içinde “karşı konulamaz” bir etkiye sahip oldular. Sanatçılar 33. Uluslararası İzmir Festivali kapsamında, Efes Antik Kenti’nin büyüleyen atmosferinde ayrıcalıklı bir konser sunacaklar.

boulanger trio

Franz Ferdinand

19 Haziran – Zorlu PSM

Indie rock’ın coşkulu gruplarından Franz Ferdinand, 2002’den bu yana alternatif müziğin en eğlenceli ritimlerine imza atıyor. Grubun en sevilen şarkıları Zorlu PSM’de hep birlikte söylenecek. Bol danslı geçecek gecede gruptan önce sahneye BaBa ZuLa çıkacak. Amfi’de ücretsiz gerçekleşecek partide ise setin başına Radyo Eksen’in sevilen DJ’leri olacak.

Franz_Ferdinand

Yapı Kredi bomontiada World Akustik: Can Kazaz ve Nilipek.

20 Haziran – bomontiada

Yapı Kredi bomontiada World Akustik serisi bu hafta Can Kazaz ve Nilipek ile devam ediyor. Çağdaş müzik sahnesinin beğenilen ismi Can Kazaz ve alternatif müziğin önemli seslerinden Nilipek’i bir araya getirecek bu konser bomontiada’nın avlusunda müzikseverlere ücretsiz bir müzik ziyafeti sunacak.

Nilipek

Fransız Müzik Bayramı

21 & 22 Haziran – bomontiada

Yapı Kredi bomontiada ve İstanbul Fransız Kültür Merkezi, Fransız Müzik Bayramı’na özel iki konserle İstanbul gece hayatına renk getiriyor. Konserler, farklı coğrafyaların tüm renklerini müzikseverler ile buluşturacak. bomontiada Avlu’da da kutlanacak Fransız Müzik Bayramı, 21 Haziran’da Paris banliyösünden gelen ve kendilerini delilerin ruhu olarak tanımlayan Aälma Dili’yi, 22 Haziran’da ise elektro mix’lerle iç içe geçen farklı müzik aletlerinin yarattığı özgün ve eğlenceli müzikleri ile Deluxe’ü ağırlayacak.

muzik bayrami

Gloria Gaynor

22 Haziran – Yalıkavak Marina

Hit şarkıları ile dünya müzik piyasasında efsaneleşen ve milyonlarca albüm satan The Queen of Disco Ms. Gloria Gaynor sezon açılışı için “Never Can Say Goodbye” turnesi kapsamında Yalıkavak Marina’da sahne alacak. Dillerden düşmeyen “I Will Survive” ve “Never Can Say Goodbye” gibi şarkılarını seslendirecek olan disko kraliçesi misafirlere unutulmaz anlar yaşatacak.

gloria gaynor

SAHNE SANATLARI

Zengin Mutfağı

22 Haziran – Harbiye Cemil Topuzlu Açıkhava Tiyatrosu

Zengin Mutfağı, Cumhuriyet tarihinde görülmüş en büyük işçi hareketinin zengin bir ailenin mutfağına yansımasını konu alıyor. 1978 yılında ilk kez İstanbul Şehir Tiyatroları’nda sahnelenen oyunda aşçı Lütfü Usta’yı canlandıran Şener Şen, 40 yıl aradan sonra yeniden aynı rolde ve genç bir oyuncu kadrosuyla bu kez Cemil Topuzlu sahnesinde.

zengin-mutfagi

SERGİLER

HARABEyİZ

13 Temmuz’a kadar – Kuloğlu Mah. Faik Paşa Cad. No.15 Beyoğlu

Farklı yeteneklerin mekan ile kurdukları ilişki üzerinden kendilerini anlattığı HARABEyİZ semt ve insan hikayelerini Beyoğlu’nda restorasyonu süren bir yapıda, bugünün bakış açısıyla değerlendirecek. Gençlerin fikrini desteklemek üzere mimar Naim Arnas’ın sağladığı mekan ilginç bir Beyoğlu apartmanı. Çeşitli disiplinlerden katılımcıların kendi deneyimlerini ifade edecekleri HARABEyİZ oluşumu, sanatçıların mekan ile kurdukları ilişki üzerinden kendini anlatıyor.

harabeyiz

SİNEMA

Hotel Mumbai

Hotel Mumbai, 2008 yılında Taj Mahal Palas Otel’de meydana gelen terör saldırısının hikayesini konu ediyor. Otelde garson olan Arjun, ünlü şef Hemant Oberoi, henüz yeni anne baba olan zengin işadamı David ile eşi Zahra ve daha birçok kişinin hayatı terör saldırısıyla kabusa döner. Şef Hemant ve otelin garsonu Arjun, herkesi güvende tutmak için hayatlarını riske atar. Sadece onlar değil, çeşitli sınıflardan, farklı ırklardan ve inançlardan olan otel konukları da yaşadıkları bu korkunç saldırı karşısında örgütlenerek birlikte mücadele etmek zorunda kalır. Soluk soluğa izlenen, etkileyici bir yapım.


Önerilen yazılar