Haftanın Etkinlikleri

Sinemalardan tiyatrolara, sergilerden vizyondaki filmlere, haftanın kaçırılmaması gereken etkinlikleriyle İstanbul’un ritmini tutun!

KONSER

Incantevole Italia – İtalyan Film Müzikleri
5 Mayıs – CRR Konser Salonu

Büyük besteci Nino Rota nın müzikleriyle Fellini, Francis Coppola, Zeffirelli ve Visconti gibi tanınmış yapımcıların filmlerinden örnekler ve İtalya nın güzelliklerinden oluşan görüntüler eşliğinde bir yolculuğa çıkmaya ne dersiniz?

Incantevole Italia - İtalyan Film Müzikleri

Incantevole Italia – İtalyan Film Müzikleri

Jan Garbarek Group Feat.Trilok Gurtu
5 Mayıs – Zorlu PSM

Zorlu PSM, 5 Mayıs’ta caz, klasik müzik ve dünya müziğinin dünyaca ünlü bir temsilcisini, İskandinav cazının babası olarak tanımlanan Norveçli saksafoncu Jan Garbarek ve Hintli perküsyoncu/besteci Trilok Gurtu’yu ağırlıyor!

Jan Garbarek Group Feat.Trilok Gurtu

Jan Garbarek Group Feat.Trilok Gurtu

SAHNE SANATLARI

Che Malambo
5 Mayıs – İş Sanat Kültür Merkezi

Yalnızca erkekler tarafından icra edilen, kökeni 17. yüzyıl kovboy düellolarına dayanan Arjantin dansı malambo ile Güney Amerikalı kovboylar ‘gaucho’ların beden dilini harmanlayan dans gösterileriyle Paris’ten New York’a birçok dans severin beğenisini kazanan Che Malambo, canlandırıcı ve eğlenceli bir şovla İş Sanat sahnesinde olacak.

TİYATRO

Soğuyunca Acımaya Başlar
8 Mayıs – Talimhane Tiyatrosu

Neil LaBute’nin kaleme aldığı üç kısa oyundan oluşan “Soğuyunca Acımaya Başlar” attığımız adımların sorumluluğunu alıp almamak, sonuçlarıyla yüzleşip yüzleşmemek üzerine kendimizi sorgulamamızı sağlıyor. Sonucun bazen öldürücü olabileceğini bilsek dürüst olmaktan gene de vazgeçer miydik?

Soğuyunca Acımaya Başlar

Soğuyunca Acımaya Başlar

FESTİVAL

Urban Picnic
5-6 Mayıs – Uniq Açık Alan

Daha önce hiç yaşamadığınız bir açık hava deneyimini yaşamaya hazır mısınız? “Türkiye nin ilk gece pikniği” Urban Picnic’te gece boyunca 40 farklı restorandan yüzlerce farklı lezzeti tadabilir; canlı konserler ve DJ’ler eşliğinde eğlenceli ve farklı bir gece geçirebilirsiniz.

Urban Picnic

Urban Picnic

Zorlu PSM Caz Festivali
3-12 Mayıs – Zorlu PSM

Caz çatısı altında; blues, elektronik, etnik, funk, indie, klasik, pop ve rock müziğin heyecan verici renklerini de kapsayacak Zorlu PSM Caz Festivali; bünyesindeki yan etkinliklerin çeşitliliğiyle birlikte 3-12 Mayıs tarihlerinde şehrin kültür-sanat haritasının merkezi konumuna gelecek.

Zorlu PSM Caz Festivali

Zorlu PSM Caz Festivali

SERGİ

Arşiv Rüyası
SALT Galata – 11 Haziran’a kadar

Refik Anadol’un, SALT Araştırma arşiv koleksiyonlarındaki 1.700.000’i aşkın belgenin her birini, özelliklerine göre makine zekasıyla sınıflayan algoritmalarla bir medya enstalasyonunda görselleştirdiği proje, 11 haziran’a kadar ziyaret edilebilir.

Arşiv Rüyası

Arşiv Rüyası

SİNEMA

T2: Trainspotting 2

1996 yılında vizyona girdikten sonra olay yaratan Trainspotting in devam filmi “T2: Trainspotting”nin de yönetmenliğini Danny Boyle üstleniyor. Filmin başrollerinde ise tanıdık simalar Ewan McGregor, Robert Carlyle, Jonny Lee Miller, Ewen Bremner yeniden sahne alıyor.


Önerilen yazılar