Haftanın Etkinlikleri

Konserlerden tiyatrolara, sergilerden vizyondaki filmlere, haftanın kaçırılmaması gereken etkinlikleriyle hayatın ritmini tutun!   

KONSER

Harry Potter in Concert Serisi – Harry Potter ve Zümrüdüanka Yoldaşlığı

28 ve 29 Ocak – Zorlu PSM

Çok sevilen Harry Potter in Concert serisi, beşinci film Harry Potter ve Zümrüdüanka Yoldaşlığı ile devam ediyor. Nicholas Hooper’ın canlı senfoni orkestrası tarafından seslendirilecek unutulmaz müzikleri ve yüksek çözünürlüklü dev ekranda oynayacak film ile unutulmaz bir deneyim yaşamaya hazır olun.

Agora Minör – Gurbette İzmir Sesleri

29 Ocak – Nazım Hikmet Kültür Merkezi, İzmir

Bir rembetiko grubu olan Agora Minör mübadele ile yurtlarından ayrılmak zorunda kalan İzmirli müzisyenlerin hikayelerini ve şarkılarını paylaşacak. Gurbet, sevda ve özgürlük temalı şarkılar sahnede İzmirli müzikseverlerle buluşacak.

Ludovico Einaudi

31 Ocak – Zorlu PSM

Günümüzün en büyük bestecilerinden ve piyanistlerinden biri olan Ludovico Einaudi klasik müziği, rock ve elektronik gibi güncel türler ve farklı enstrümanlarla bir araya getiriyor. Einaudi, 2019’a damgasını vuran projesi “Seven Days Walking” ile müzikseverlere unutulmaz bir gece yaşatacak.

Selami Şahin

31 Ocak – Jolly Joker Ankara 

Yıllara meydan okuyan usta müzisyen Selami Şahin, unutulmaz şarkıları, benzersiz enerjisi ve keyifli sahne şovuyla Ankaralı sevenleriyle buluşuyor. Türk müziğinin duayeni sanatçı Jolly Joker’de müzikseverlere unutulmayacak bir konser verecek. 

SAHNE SANATLARI

Moira’nın Gece Döngüsü

28, 29, 30, 31 Ocak ve 1 Şubat – Bornova KSM 

Devlet Tiyatroları’nın sahnelediği Moira’nın Gece Döngüsü, insanın kaderinden kaçıp kaçamayacağı sorusunu ele alıyor. Oyun, kaçırdığı aşk fırsatını zamanda yolculuk ederek yeniden elde etme fırsatı bulan bir adamın ilginç öyküsünü anlatıyor. 

Bir Delinin Güncesi

29 Ocak – Yapı Kredi bomontiada

Ömrünün önemli bir bölümünü akıl hastanesinde geçiren kadın, günün birinde beklenmedik bir anda salıverilir. Her anlamda ‘sistemle’ doğuştan sorunu olan bu kadın daha akıl hastanesinden çıkar çıkmaz kendini çığırından çıkmış, cehenneme dönmüş bir dünyanın ortasında bulur. Aslı Erdoğan’ın aynı adlı hikayesinden yola çıkan Bir Delinin Güncesi, Yapı Kredi bomontiada’nın performans serisi kapsamında sahneleniyor. 

Dansöz

31 Ocak – Farabi Sahnesi, Ankara

Dansöz, hiç kimsenin, annesinin bile dönüp bakmadığı kayıp bir kız çocuğunun hikayesini anlatıyor. Meryem’in hayatı günün birinde duyduğu bir müzikle aniden değişiyor ve kökleri kadim ritüellere kadar uzanan oryantali ve dans ettikçe daha da büyüyen gövdesindeki hafifliği keşfediyor.

Çıplak Vatandaşlar

1 Şubat – DAS DAS Sahnesi

Çıplak Vatandaşlar trajikomik hikayesi ve sürprizli finali ile izleyiciyi ters köşe yaparak tiyatro seyircisinin gönlünde taht kuracak. Cansel Elçin, Reha Özcan ve Alican Altun’un başrolleri paylaştığı bu yepyeni tiyatro oyunu, Simon Beaufoy’un yazdığı ülkemizde de ‘Anadan Doğma’ ismiyle vizyona giren komedi filmi ‘Full Monty’nin tiyatro uyarlaması.

  

SERGİLER

Bilal Hakan Karakaya, “Alem-i Mülk” 

8 Mart’a kadar – Anna Laudel

Heykeltıraş Bilal Hakan Karakaya’nın heykel sanatının sınırlarını zorlayan eserleri Anna Laudel’deki Alem-i Mülk başlıklı kişisel sergisinde. Karakaya eserlerini reçine, endüstriyel – doğal atık gibi farklı malzemeleri ve teknikleri kullanarak yaratıyor. Anna Laudel’de hem sanatçının daha önce sergilenmemiş yeni eserlerini hem de yakın dönem üretimlerini görebilirsiniz.

SİNEMA

Tavşan Jojo

En iyi film dalında Oscar adaylığı da dahil olmak üzere birçok ödül ve adaylık sahibi komedi Tavşan Jojo bu hafta gösterime giriyor. Film, Hitler’in gençlik kamplarında yer alan Jojo Betzler adındaki bir çocuğun, annesinin evlerinde Yahudi bir kızı gizlice misafir ettiğini öğrenmesini anlatıyor. 


Önerilen yazılar