Haftanın Etkinlikleri

Konserlerden tiyatrolara, sergilerden vizyondaki filmlere, haftanın kaçırılmaması gereken etkinlikleriyle hayatın ritmini tutun!   

KONSER

China Moses

5 Şubat – İş Kuleleri Salonu

Caz dünyasının güçlü vokali Dee Dee Bridgewater’ın 2002’de konuk olduğu İş Sanat, bu kez de kızı sanatçının China Moses’ı ağırlıyor. İlk teklisini henüz 16 yaşında çıkaran Moses, yorumladığı efsanevi caz ve blues şarkıları ile dikkatleri üzerine topladı. Sihirli pozitif enerjisiyle konserlerinde seyircisini etkisi altına alan Moses’ı canlı dinleme fırsatını kaçırmayın!

Erkan Oğur & İsmail Hakkı Demircioğlu

7 Şubat – MEB Şura Salonu, Ankara

Türk halk müziğinin iki usta ismi Erkan Oğur ve İsmail Hakkı Demircioğlu, eski Anadolu türkülerinden oluşan bir repertuvarı seslendiriyor. Benzersiz ve ustalıklı türkü yorumlarıyla Türk halk müziğinde yeni bir tarzın doğuşuna yol açan ikili MEB Şura Salonu’nda sahne alacak. 

Teoman

7 Şubat – Ooze Venue, İzmir

Günümüz Türk rock müziğinin en sevilen şarkıcı-söz yazarlarından Teoman, başarılı müzik kariyerinin en önemli eserlerini Ooze Venue sahnesinde seslendirecek. Çıkardığı albümler ve yarattığı şarkılarla bir kent ozanına dönüşen Teoman, hem eski hem de yeni şarkılarıyla sizi hem nostaljik hem de romantik bir yolculuğa çıkaracak. 

Dhafer Youssef

8 Şubat – Zorlu PSM

1967 yılında Tunus’ta doğan vokalist, ud üstadı ve besteci Dhafer Youssef, pek çok farklı proje, müzikal iş birliği ve sayısız albümün yanı sıra Hüsnü Şenlendirici gibi Türk müzisyenleriyle de çalışmalarını sürdürdü. Tunuslu yıldız, 2018 yılında yayınladığı “Sounds of Mirrors” albümünü Hüsnü Şenlendirici, Eivind Aarset ve Adriano Dos Santos’un da katılımlarıyla İstanbul seyircisiyle buluşturmak için Zorlu PSM’ye konuk oluyor.

SAHNE SANATLARI

Uğur Yücel – Azınlıkta Kaldık

6 Şubat – Narlıdere AKM

Uğur Yücel uzun bir aradan sonra Azınlıkta Kaldık gösterisi ile sahnelere geri döndü. Sahnelendiği yıllarda büyük beğeni toplayan tek kişilik gösteride usta oyuncu Uğur Yücel, kimi zaman esprileriyle güldürürken kimi zaman da anlattıklarıyla şaşırtacak.

Gerçek

6 Şubat – Zorlu PSM

İki çift, iki en iyi arkadaş, iki sevgili, dostluk, şüphe, ihanet ve gerçek… Çağımızın en heyecan veren oyun yazarı olarak nitelenen Florian Zeller’in eserinden uyarlanan “Gerçek” nefes kesen sahneleriyle seyircinin algısını hemen her sahnede değiştiren mükemmel bir komedi. Zorlu PSM ve Talimhane Tiyatrosu ortak yapımıyla seyircilerle buluşan oyunda Kubilay Tunçer, Levent Üzümcü, Neslihan Yeldan ve Özge Özder rol alıyor. Her sahnede algınızı değiştirmeyi başaracak bu oyun sizi çok şaşırtacak. 

SERGİLER

Güliz Baydemir – ‘Nuh’un Gemisi’ 

29 Şubat’a kadar – Trump Art Gallery

Eserlerini Nuh’un Gemisi efsanesinden yola çıkarak oluşturan Güliz Baydemir doğadan görünümleri, insan ve çeşitli hayvan figürlerini fantastik bir atmosfer içinde kurguluyor. Sanatıyla insanın kendi gerçekliğini arayan Baydemir resimlerinde rüya mekanlar yaratarak çağımız toplumuna da ayna tutuyor. Sanatçının Nuh’un Gemisi adlı kişisel sergisi Trup Art Gallery’de görülebilir. 

SİNEMA

Karanlık Sular

Dünyanın en büyük şirketlerinden biriyle ilgili karanlık bir sırrı açığa çıkaran bir avukatın hikayesini konu eden Karanlık Sular’ın baş rollerinde Mark Ruffalo, Anne Hathaway ve Tim Robbins bulunuyor. İşinde oldukça başarılı bir avukat olan Robert Bilott giderek artan ve nedeni açıklanamayan ölüm vakalarını araştırırken yaşananların arkasında dünyanın en büyük şirketlerinden birinin olduğunu keşfeder. Film Robert’in, gerçekleri ortaya çıkarmak adına geleceğini, ailesinin ve kendisinin yaşamını riske atmasını konu ediyor.


Önerilen yazılar