Haftanın Etkinlikleri

Konserlerden tiyatrolara, sergilerden vizyondaki filmlere, haftanın kaçırılmaması gereken etkinlikleriyle hayatın ritmini tutun!   

KONSER

Ercüment Orkut “Persona” Lansman Konseri

6 Şubat – Akbank Sanat

Ercüment Orkut, Terell Stafford’dan China Moses’a, Ferit Odman’dan Kenan Doğulu’ya, farklı türlerde birçok usta isme sahnede ve stüdyoda eşlik etmiş bir piyano sanatçısı. Günümüz New York cazının ve ses dünyasının peşine düştüğü yeni albümde ise, müzikleri kendisine ait sekiz orijinal bestesi bulunuyor. Persona adlı yeni albümünün lansmanını yapacağı konserde ona kontrbasta Kağan Yıldız, davulda Volkan Öktem eşlik edecek. Dünyaca ünlü caz müzisyeni ve prodüktörü George Whitty’den “Son yıllardaki en favori keşiflerimden biri,” övgüsünü alan Orkut’la kendinize bir caz ziyafeti çekebilirsiniz.

MFÖ

8 Şubat – Zorlu PSM

Mazhar Fuat Özkan üçlüsünün, üzerinden yıllar geçse de hiç eskimeyen hit şarkıları, Zorlu PSM sahnesinde hep bir ağızdan söylenecek. MFÖ konserlerinin ne kadar eğlenceli geçtiğini bilmeyen yoktur, bu yüzden de #gururlayerli konserleri kapsamında düzenlecek bu keyifli konseri kaçırmamanızı öneririz.

Magdalena Kožená

9 Şubat – İş Sanat

Washington Post’un “gerçek bir diva” olarak söz ettiği mezzosoprano Magdalena Kožená ve yenilikçi ve yaratıcı yaklaşımıyla müzik dünyasında farklı bir yere sahip olan The Orchestra of the Age of Enlightment çok özel bir akşamda bir araya geliyor. Orkestrayı İtalyan Giovanni Antonini’nin yöneteceği konserde günümüzün önemli opera salonları ve şeflerinin vazgeçemediği solistler arasında yer alan çok özel bir sesi dinleyeceksiniz.

Duman

9 Şubat – Ooze Venue, İzmir

Türkiye’de rock müziğin kültleşmiş gruplarından Duman, İzmir’e konuk oluyor. Şu ana kadar çıkardığı tüm albümlerle Türk rock sahnesinin en başarılı isimlerinden birine dönüşen grubun müzik yolculuğuna eşlik etmek için bu konseri kaçırmayın.

SAHNE SANATLARI

Bırak İçeri Gireyim

5 & 6 Şubat – Zorlu PSM

Ajvide Lindqvist’in çok satan romanı ve senaryosunu da kaleme aldığı kült film “Let the Right One In”in sahne uyarlaması Zorlu PSM ve DOT işbirliğiyle bu hafta prömiyerini yapıyor. Murat Daltaban yönetmenliğinde sahnelenecek prodüksiyon Bırak İçeri Gireyim, öteki olmanın ağırlığını farklı biçimlerde taşıyan iki çocuk Oskar ve Elias’ın hikayesini konu alıyor.

Alice

7 Şubat – Zorlu PSM

Lewis Carroll’un yazdığı ve bugüne kadar 174 dile çevrilen eşsiz eser Alice Harikalar Diyarında da bu hafta prömiyerini yapacak başka bir büyük prodüksiyon. Çağdaş bir müzikal uyarlama olarak sahnelenecek Alice’de Serenay Sarıkaya, Ezgi Mola, Enis Arıkan gibi popüler isimler rol alıyor.

1984 Büyük Gözaltı

9 Şubat – MEB Şura Salonu, Ankara

İngiliz yazar George Orwell’in kült mertebesine erişmiş eseri 1984, düşünmeden itaat eden ve Büyük Birader adında birine bağlılıkları olan halkın yaşadığı devleti anlatıyor. Rutkay Aziz’in hem yönettiği hem de rol aldığı oyunda, bu distopik dünyayı tiyatro sahnesinde tekrar deneyimleyeceksiniz.

SERGİLER

Heval Tonger Yazıcı – AnatoMia

28 Şubat’a kadar – Trump Art Gallery

Trump Art Gallery’de Şubat ayı boyunca Heval Tonger Yazıcı’nın AnatoMia adlı resim sergisini görebilirsiniz. Sanatçı insan bedeni üzerine yoğunlaşan eserlerinde, anatominin karmaşık güzelliğini yansıtıyor ve  yaşam ile doğanın görünmeyen kısmıyla ilgilenerek farklı bir gerçeklik anlayışı sunuyor.

SİNEMA

Sarayın Gözdesi

18. yüzyılın başlarında İngiltere’de hüküm süren Kraliçe Anne’in entrika, ihtiras, kıskançlık ve ihanetle dolu tuhaf hikayesini anlatan The Favorite’te kraliçe rolünde usta aktris Olivia Colman’ı izleyeceğiz. Sırdaşı, danışmanı ve gizli sevgilisi olan Marlborough Düşesi Sarah Churchill rolünde Rachel Weisz, Düşes’in genç kuzeni Abigail rolünde ise Emma Stone bulunuyor. Kraliçe ve sarayı etkilemeye çalışan bu iki kadının arasındaki güç dengeleri yüzünden saraydaki hayat tepetaklak oluyor.


Önerilen yazılar