Haftanın Etkinlikleri

Konserlerden tiyatrolara, sergilerden vizyondaki filmlere, haftanın kaçırılmaması gereken etkinlikleriyle hayatın ritmini tutun!   

KONSER

Dilek Sert Erdoğan

8 Ocak – Zorlu PSM, touché

Türkiye’de yayınlanmış ilk orjinal İngilizce ‘soul’ albümü Moments’ın sahibi olan ve “Hükümsüz Caz” projesiyle de adından sıkça söz ettiren Dilek Sert Erdoğan touché’de dinleyicisiyle buluşmaya hazırlanıyor. Cazdan funk’a uzanan yüksek enerjili bir performans izlemek isterseniz touché sahnesinde yerinizi almayı unutmayın.

Feridun Düzağaç

10 Ocak – MEB Şura Salonu, Ankara

Rock müziğin eskimeyen isimlerinden Feridun Düzağaç yayınladığı birçok albümünden seslendireceği romantik şarkılarıyla Ankaralı sevenlerinin karşısına çıkıyor. Tamamen kendi yazdığı parçalarını seslendirecek olan Düzağaç, her zamanki gibi, coşkusu hiç eksik olmayan konserlerinden birini verecek.

Ahmet Aslan

12 Ocak – Torbalı Belediye Kültür Merkezi, İzmir

Anadolu müziğini batı enstrümanlarıyla birlikte icra eden Ahmet Aslan vereceği solo konserle İzmirli dinleyicileriyle Torbalı Kültür Merkezi’nde buluşacak. İlginç bir konser izleyeceğinizden emin olabilirsiniz. 

SAHNE SANATLARI

Dans Üçgeni

8 ve 10 Ocak – Süreyya Opera Sahnesi

İstanbul Devlet Opera ve Balesi 2020’ye Bolero, Bahar ve Judith eserlerinden oluşan Dans Üçgeni ile başlıyor. İlk eser Bolero, 20. yüzyılın en önemli bestecilerinden Maurice Ravel’in 1928 yılında bestelediği en son bale müziği; geçtiğimiz sezon dünya prömiyeri yapan Bahar ise Rahmaninov imzalı müziği ile neoklasik bir bale; son eserse dünya repertuvarına giren ilk ve tek Türk balesi olan Judith. Üç farklı baleyi tek seferde izleme deneyimini kaçırmayın. 

Bandırma Vapuru

9 Ocak – Yenimahalle Belediyesi, 4 Mevsim Tiyatro Salonu

Teatro Rudius, Kosta Kortidis imzalı Bandırma Vapuru’nu sahneliyor. Cumhuriyetin başlangıç sembolü olan Bandırma Vapuru’nun tiyatro yapımında düşle gerçek, hayal ile ideal buluşuyor.

Elektronika

9 Ocak – Zorlu PSM

İstanbul Devlet Opera ve Balesi’nin modern dans proje grubu MDTistanbul’un geçtiğimiz sezon prömiyerini gerçekleştirdiği Elektronika, İstanbul sahnelerinin en dinamik işlerinden biri. Elektronika çağdaş-modern dans tekniklerinin sınırları zorluyor ve sahnelere heyecan verici bir dinamizm katıyor.

SERGİLER

Ahmet Güneştekin – “Hafıza Odası”

26 Ocak’a kadar – PİLEVNELİ Mecidiyeköy

Ahmet Güneştekin’in “Hafıza Odası” adlı sergisi Pilevneli Mecidiyeköy’de. Güneştekin’in nesneler üzerinden bellek politikalarının doğasına baktığı işlerinden oluşan “Hafıza Odası”, sanatçının farklı sanatsal disiplinlerle etkileşim içinde yarattığı eserlerini sergiliyor.

SİNEMA

Bıçaklar Çekildi

Bıçaklar Çekildi filmi, ünlü bir yazarın ölümünün ardındaki sırrı ortaya çıkarmaya çalışan bir dedektifin hikayesini konu ediyor. Meraklı bir dedektif olan Benoit Blanc, 85. yaş gününde evinde ölü bulunan ünlü suç romanı yazarı Harlan Thrombey’nin bu şüpheli ölümünü araştırmaya başlar. Dedektif, araştırmasını ilerlettikçe aileyle ilgili saklı kalan birçok gerçek de ortaya çıkar.


Önerilen yazılar