MAKALE

Hayallerinizi Süsleyecek Yatak Odasına Kavuşun

Hayallerinizi Süsleyecek Yatak Odasına Kavuşun

Yapacağınız birkaç minik dokunuş bile sizi rüyalarınızın yatak odasına kavuşturabilir.

Evinizin en huzurlu köşesi olması gereken yatak odanızı son zamanlarda biraz ihmal ettiğinizi mi düşünüyorsunuz? Yatak odanızın dekorasyonunu yepyeni bir görünüme kavuşturmak, ona daha lüks ve havalı bir görünüm katmak için büyük değişiklikler yapmanıza gerek yok.

Öncelikle yatak odanıza düzensiz bir hava katan tüm objeleri gözden geçirin. Ortada çok fazla dağınıklık varsa, ne yaparsanız yapın yatak odanızı lüks bir görünüme kavuşturamazsınız. Haftalardır öylece duran kitap ve dergileri durmaları gereken yere, yani kitaplığınıza yerleştirin. Uzatma kablolarını gizlemek için yapı marketlerdeki çözümlerden faydalanın. Makyaj masanızdaki makyaj malzemelerinin karmakarışık görünmesini engellemek için makyaj malzemesi düzenleyici raflardan satın alın.

Baş ucu sehpanızda, elinizin altında olmasını istediğiniz krem, şarj kablosu, kitap, su bardağı gibi eşyalar varsa onların daha estetik görünmeleri için şık bir tepsi edinebilir ve onları bu tepsiye yerleştirebilirsiniz. Tabii baş ucu sehpanızın çekmecesi varsa, bu eşyaların bir kısmını oraya gizlemek de iyi bir fikir olacak.

Yatak odanızı gözü rahatsız eden tüm dağınıklıklardan arındırdıktan sonra, minik dekoratif dokunuşlar yapmaya başlayabilirsiniz. Yatak odanıza anında sıcacık bir hava katmak için en kilit eşya bir halı. Yumuşacık tüylü pastel renkli bir halı veya şık bir kilim yatak odanıza anında stil katmak için harika olacak.

Yatağınızın üzerinde duran minik süs yastıklarının sayısını artırmak, en sıradan yatağın görüntüsünü bile hemen değiştirecek ve ona uzun süre uzanıp keyif yapmak için çok çekici duran bir hava katacak. Yastıklarınızı birbiriyle uyumlu ancak farklı doku ve desenlerden seçerseniz odanıza daha eklektik bir stil kazandırabilirsiniz.

Şifonyer, gardrop ve baş ucu sehpalarınıza yepyeni bir görüntü katmak da aslında çok basit. Eğer çekmece ve kapak kulplarınızın yeterince gözalıcı olduğunu düşünmüyorsanız onları kolayca değiştirip, seçebileceğiniz onlarca çeşitle, onları yatak odanızın yeni dekorasyonuna uydurabilirsiniz.

Aydınlatma aksesuarları da dekorasyonun gizli kahramanlarından biri. Albenisi olmayan abajurlarınızı tavandan sarkan ihtişamlı avizelerle değiştirmeniz odanıza dramatik ve lüks bir duruş katmak için harika olacak.

Yatak odanızda gözleri hemen kendi üzerine çekecek vurucu bir parça da, işi biraz daha ileri götürmek için ideal. Bu kadife bir koltuk da olabilir, eğer odanızda çok fazla alanınız yoksa şık bir yatak başı da… Ancak eğer dekorasyonunuzu daha minik dokunuşlarla değiştirmek istiyorsanız sanattan ve doğadan faydalanın!

Örneğin sanatsal objelerle bu lüks duruşu vurgulayabilirsiniz. Bu ister bir heykel, ister duvara asacağınız bir tablo veya fotoğraf olabilir. Odanız için seçeceğiniz bitkiler de dekorasyona anında canlı ve daha sıcak bir hava ekleyecek. Odanızdaki alan büyükse, büyük bir saksı çiçeğini, eğer değilse minik birkaç bitkiyi tercih edin.


Önerilen yazılar