Her Zevke Uygun Desen Var!

2019 Resort koleksiyonlarında hakimiyet desenlerin oldu. İddialı desen trendleri arasından kendi stilinize uygun olan bir tane mutlaka bulacaksınız.

Modaevlerinin 2019 Resort koleksiyonlarını sergilediği defileler önümüzdeki sezona ait stil ipuçları almak için ideal. Defilelerde en çok göze çarpan trend ise desenler oldu. Modacılar tasarımlarında desenlerin zenginliğinden faydalanarak iddialı tarzlar yarattılar. Sadelikten uzak, maksimalizme yakın desen trendleri tasarımlara apayrı bir hava katarak farklı stilleri vurguladı. Özellikle 70’li ve 80’li yıllara göz kırpan desen modası akımını yakalamak için siz de mutlaka kendi stilinize uygun bir desen bulacaksınız.

Hayvanlar Alemi

Leopar deseni yükselişini hız kesmeden sürdürüyor. Moschino’nun sirkvari defilesinde baştan aşağı leopar desenli çekici elbiseleri ve smokinleri bolca gördük. Yılan derisi ve zebra desenleri de leopar deseni kadar sık karşımıza çıkacak gibi görünüyor. Ancak hayvanlar alemi gelecek sezonun trendlerinde yalnızca vahşi desenlerle sınırlı kalmıyor. Antonio Marras’nın köpek illüstrasyonlu tünikleri, Victoria Beckham’ın inek derisi desenli elbisesi hayvanlar aleminin çeşitliliğini moda dünyasına taşıyor.

Çiçek Bahçesi

2019 Resort defilelerinde çiçeklerin envaiçeşidiyle süslü tasarımlar podyumları bir bahar bahçesine çevirdi. Bir renk cümbüşü yaratan bu trendin en önemli kuralı ise farklı çiçek desenlerini bir arada kullanarak gizemli ve cesur bir birleşim yaratmak.

Manzaralı Giysiler

Belki de 2019’ün en ilginç desen trendi manzaraları üzerinde taşıyan tasarımlar. Bazen adeta bir tablo gibi resmedilen bir manzara, bazen de illüstrasyonların serpiştirildiği desenler gezgin ruhların favorisi olacak gibi görünüyor.

Grafik Çizgiler

Yetmişlerin modasına göz kırpan çizgili tasarımlar önümüzdeki sezonda mutlaka denemeniz gereken bir stil. Renk seçiminde pastelden parlak renklere uzanan geniş bir yelpazeyle karşı karşıyayız. Balmain ve MSGM’nin çizgilere logolarını yerleştirmesi ise logo-mania trendiyle çizgili stili bir araya getiren bambaşka bir yaklaşım oluşturuyor.

Baştan Aşağı Tek Desen

Gelecek sezon desenler çok moda olacak demiştik, ancak bu özel tarzı en cesur ve farklı şekilde yansıtan tasarımlar, tek deseni baştan ayağa kadar kullananlar. Özellikle aynı desendeki farklı parçaların bir arada kullanılmasıyla, gözü yormayan ancak şaşırtan ve dikkat çeken tasarımlar öne çıkıyor. Ekoseler özellikle revaçta.


Önerilen yazılar