Heyecanla Beklenen Oteller

Bu yıl kapılarını açarak şanslı misafirlerini ağırlamaya başlayacak en özel 7 konaklama tesisi.

Bu yıl hepimizin en büyük hayallerinden biri seyahat etmek. Yeni yerler keşfetmeyi, özenle düşünülmüş konaklama tesislerinde ağırlanmayı çok özledik. Biz de 2021’de açılması büyük bir heyecanla beklenen, en lüks, en ayrıcalıklı ve en farklı otelleri listeleyerek seyahat ilhamınıza renk katmak istedik.

2021’in seyahat bakımından şanslı bir yıl olmasını umarak listemize başlıyoruz.

Xigera Safari Lodge, Botswana

Botswana’nın Okavango Deltası’nda bulunan Xigera Safari Lodge’da yalnızca 12 oda yer alıyor. Yani toplamda maksimum 24 misafiri ağırlamasıyla tam bir inziva deneyimi yaşatan mekanın felsefesinin temelinde ise sürdürülebilirlik ve doğayı koruma var. Odaların her biri birbirinden farklı olarak dekore edilmiş ve hepsinde Afrikalı sanatçıların eserleri sergileniyor.

Rosewood, Sao Paulo, Brezilya

Rosewood oteller zincirinin Güney Amerika kıtasındaki ilk oteli Sao Paulo’da bu Haziran ayında açılacak. Otelin en öneml, özelliği eski bir hastaneden dönüştürülmüş olması. Binanın dış cephesi ödüllü mimar Jean Nouvel tarafından dikey bir bahçe olarak düşünülmüş. Ünlü endüstriyel tasarımcı Philippe Starck ise otelin iç dekorasyonlarına imzasını atacak.

NoMad, Londra

Londra’nın en hip semtlerinden Covent Garden’da, Royal Opera House’un tam yanı başına açılacak NoMad, aynı zamanda otel zincirinin ABD dışındaki ilk şubesi. Önceden bir polis karakolu ve mahkeme binası olan mekanın tarihi atmosferine New York cool’luğu eklenerek ve hem antika hem de özel tasarım mobilyalar birlikte kullanılarak stil sahibi bir konaklama tesisi ortaya çıkarılmış.

One&Only, Portonovi, Karadağ

Avrupa’ya ilk kez ayak basan bir diğer lüks otel zinciri de One&Only. Bu yılın Mart ayında, Karadağ’ın Portonovi şehrinde açılacak lüks otelin mimarisi Venedik saraylarını andırıyor. Adriyatik Denizi’nden beslenen Boka Körfezi’ne bakan otelde açık yüzme havuzları, dört restoran ve Chenot tarafından işletilecek bir de SPA yer alacak.

Desa Potato Head, Bali, Endonezya

Burası bir otelden çok kendisine “yaratıcı köy” yakıştırması yapan kocaman bir tesis olacak. 168 odalı bir otel, bir beach club, “çiftlikten sofraya” tarzı işletilen bir restoran ve birkaç adet bar gibi farklı mekanların yanı sıra bir sanat galerisi, bir sualtı gece kulübü, kayıt stüdyosu ve bir anfitiyatro gibi etkinlik alanlarıyla çok çeşitli zevklere hitap edecek. İç dekorasyon ve hizmetlerinde ekolojik ve geri dönüştürülmüş materyalleri tercih eden otel misafirlerine sürdürülebilir ve sağlıklı bir yaşam tarzı sunacak.

Villa Igiea, Sicilya, İtalya

Bir zamanlar Hollywood yıldızlarından devlet başkanlarına dek birçok önemli ismi ağırlayan bir köşk olan Villa Igiea, Rocco Forte otel zinciri tarafından satın alındı ve köşkün orjinal dokusu korunarak büyük bir restorasyon sürecinden geçirildi. İlkbaharda açılacak otelde açık hava barlar, aynalarla dekore edilmiş görkemli bir salon ve muhteşem deniz manzaraları sunan odalar yer alacak.

Life House, Tennessee, ABD

Tennessee’nin Chattanooga kentinde bulunan tarihi tren terminali, Life House adlı tasarım ekibi tarafından harika bir butik otele dönüştürüldü. Otelde 40 koltuklu bir sinema, bir kayıt stüdyosu, 70’ler tarzında bir lounge ve restoran bulunacak. Otelin en dikkat çekici özelliği ise odaların eski tip Pullman tren vagonlarında yer alacak olması.


Önerilen yazılar