Hollywood’un Olaylı Film Setleri

Ünlü filmlerin kamera arkasında yaşanan sırlar ve kimsenin çalışmak istemediği problemli yıldızlar…

Bu haftaki yazıyı kaleme almak bana oldukça heyecan verdi. Çok sevdiğim film endüstrisinin arka planında yaşanan korkunç gerçekler ve kimsenin çalışmak istemediği film yıldızları konusu aslına bakarsanız dipsiz bir kuyu. Ben en çok ilgi çekenleri sizin için derlemeyi kendime görev bildim. Alt tarafı bir illüzyon diye nitelendirdiğimiz filmlerin perde arkasında gerçek ölümler ve korkunç yaralanmalar yaşanabiliyor. Sinema tarihi trajik ve sinir bozucu bir çok iş kazasına tanık olmuş. Ayrıca bazı egosantrik ve kapris dolu film yıldızları da film setlerinin korkulu rüyası şüphesiz.

Hadi bu gerilimli ve keyifli tura hemen başlayalım!

1. The Crow filminde Bruce Lee’nin oğlu Brandon Lee büyük bir ihmalkarlık nedeniyle hayatını kaybetmişti. Boş sanılan tabancadan çıkan mermi Brandon’un sırtına gelerek kan kaybından ölümüne yol açmıştı. Yıllar geçse de bu trajik ölüm asla akıllardan çıkmıyor.

2. Top Gun filminin çekimlerinde filmin eğitim pilotu olan Art Scholl, 900 metre yükseklikteki uçakla takla atmak isterken uçağın düşmesi sonucu hayatını kaybetmişti.

3. The Dark Knight filminde de az bilinen bir set kazası yaşanmış. Bir aksiyon sahnesinin deneme çekiminde bir kameraman hayatını kaybetmiş. İçinde bulunduğu araç bir ağaca çarpmış ve hayata gözlerini yummuş.

4. xXx filminde, başrol oyuncusu Vin Diesel’in dublörü film çekimleri arasında trajik bir şekilde ölüyor. Planör paraşütü kullanırken bir köprüye çarpıyor ve oracıkta vefat ediyor.

5. Twilight Zone: The Movie filminde çok büyük trajedi yaşanıyor. Aktör Vic Morrow ve iki çocuk oyuncunun üzerine, filmde kullanılan bir helikopter düşüyor ve maalesef üçü de vefat ediyor.

6. Now You See Me filminde bir sihir sahnesinde Isla Fisher’ın bir su dolu bölmeden kurtulması gerekiyordu ancak kelepçeler birbirine dolanınca aktris gerçekten de boğulma tehlikesi atlattı ve kıl payı hayatta kaldı.

7. The Expendables 2 filminin bir patlama sahnesinde bir dublör ölüyor.

8. The Exorcist filminin çekimleri sırasında sette sık sık yangın çıkmış. Ayrıca ışıkçı ile görüntü asistanı, film çekimleri sırasında iki ayrı vahim kaza nedeniyle hayatlarını kaybetmiş.

9. The Hangover Part II’nun çekimlerinde iki araba kafa kafaya çarpışıyor ve birisi çok ağır yaralanıyor. İki ay yoğun bakımda kalıyor.

10. Harry Potter And The Deathly Hallows Part I filminde Daniel Radcliffe’in dublörü olan David Holmes, bir uçma sahnesinde duvara çarpınca boynu kırıldı ve boyundan aşağısı felç oldu. Bütün masraflarını ise Daniel Radcliffe ve Warner Bros karşıladı.

11. Yine berbat bir set faciası daha. Resident Evil serisinin son filminde Milla Jovovich’in dublörü Olivia Jackson, motosikletiyle kamera vincine çarpıyor ve beyin kanaması geçirip sol kolunu kaybediyor.

12. The Exorcism of Emily Rose filminin setinde başrol Jennifer Carpenter geceleri radyosunun beklenmedik bir şekilde açılıp, Pearl Jam’den Alive’ı çaldığını söylemiş. İşin ilginci diğer set çalışanları da aynı durumu yaşadıklarını belirtiyor.

13. 2014 yapımı Annabel filminin setinde şeytan karakterinin makyajı yapıldıktan sonra evin koridorunda yürürken ışıklardan biri düşüyor ve hademe rolündeki oyuncu ciddi şekilde yaralanıyor.

14. Rosemary’nin Bebeği setinde aksiliklerin ardı arkası kesilmemiş. Yapımcı William Castle ölüm tehditleri almış ve ilginç bir şekilde hastanelik olup hayatını kaybetmiş. Yönetmen Roman Polanski de film sırasında büyük trajediler yaşamıştı. Eşi Sharon Tate ve yakın arkadaşları Manson Ailesi tarafından vahşice katledildi.

15. Poltergeist Kötü Ruh filmi sonrası yaşananlar da akıl almaz adeta. Dana Freeling’i canlandıran Dominique Dunne, 22 yaşındayken eski erkek arkadaşı tarafından boğularak öldürülüyor. Carol’u canlandıran Heather O’Rourke septik şok yaşıyor ve 12 yaşında kalp yetmezliği ile hayatını kaybediyor. Tam bir trajedi.

Şimdi de kimsenin çalışmak istemediği Hollywood yıldızlarının kim olduklarını açıklamaya geldi sıra…

Marlon Brando

Efsane oyuncu rol aldığı son film olan Komplo’nun çekimleri sırasında yönetmene aşk teklifinde bulunuyor, sette pantolonsuz dolaşıyor ve rol arkadaşı Robert De Niro’yu çıldırtıyor.

Bruce Willis

Bruce Willis, Zorlu Takip filminin yönetmeni Kevin Smith ile adeta kanlı bıçaklı oluyor. Yönetmen Willis’e ‘ruh emici’ adını veriyor.

Lindsay Lohan

Hollywood’un ‘problem kadını’ Lohan, en son Anger Management dizisinin çekimleri sırasında bir anda karavanından fırlayıp “ben sevgilimin konserine gidiyorum” diyerek herkesin şaşkın bakışları arasında setten kaçmış.

Christian Bale

Christian Bale yüksek egosu ve şımarık tavırlarıyla hemen hiçbir sette sevilmiyor.

Edward Norton

Edward Norton da beraber çalışılması zor isimler arasında sayılıyor. Kendini ifade etmekte zorlanan ve çoğunlukla sinirli biri olarak tanımlanıyor.

Russel Crowe

Russell Crowe alkol problemi ve agresif yapısı nedeniyle kötü bir şöhrete sahip. Onu alkolsüz görebilmek olasılıksız.

Jennifer Lopez

JLO sevgilisinden ayrılmasının acısını set çalışanlarından çıkarıyormuş. Ayrıca sete daima geç kalıyormuş.

Julia Roberts

İddialara göre Julia Roberts 1991 yılında saplandığı uyuşturucu batağı nedeniyle ciddi kişilik problemleri yaşamış. Bu kötü şöhretinde bir milat noktası.

Gwyneth Paltrow

O oldukça kaprisli biri. Tüm setlerinde bir fitness salonu hazır edilsin istiyor. Hemen herkesle kavgalı ayrılıyor.

Katherine Heigl

Kaba ve üstten tavırlı bulunuyor. Senaryoya sürekli müdahale etmesi ile ünlü. Her şeyi ve herkesi ‘cinsiyetçi’ buluyor.

Haftaya yeni yazımla görüşmek üzere!

Yazar: Doğuş Bengi

IG: @dogusbengi


Önerilen yazılar