İçlerinde Masal Saklı Yüzükler

İnce detaylarında kaybolacağınız bu büyülü yüzük koleksiyonuyla masalları parmaklarınızda taşıyabilirsiniz.

Mücevher tasarımları bazen klasiğin zamansız zarafetini, bazen de tasarımcının sınırsız hayal gücünü yansıtıyor. İngiliz takı tasarımcısı Theo Fennell’in bu çok özel yüzük koleksiyonu ise ikinci gruba dahil olanlardan. Fennell’in ‘Masterworks’ isimli koleksiyonun bir parçası olan bu yüzükler, gerçekten de birer başyapıt adeta. İlk bakışta elmas, zümrüt ve opal taşlarla süslü göz alıcı yüzükler gibi görünseler de içlerinde masalsı bir dünya saklıyorlar.

Açılabilir şekilde tasarlanan bu yüzüklerin detaylarına indiğimizde neden bu kadar özel oldukları ortaya çıkıyor. Her bir yüzük tasarımı, içinde minicik figürler, rölyef çizimler ve dekoratif yazılar barındırıyor. Yüzükler tasarlanırken bu minik büyülü dünyalara açılan kapılar, pencereler, gizli bölmeler eklenmiş. Böylece yüzüğünüz sadece parmağınızı süsleyen bir takı olmakla kalmıyor, farklı bir biçimde, adeta etkileşime geçebildiğiniz, sırlarla dolu bir aksesuarınız oluyor aynı zamanda. Kiminde gökkuşağının altında bir çömlek dolusu altın, kiminde bir çöl manzarası, kiminde bir gladyatör arenası sizi bekliyor.

Her biri gerçek bir sanat eseri olan bu masalsı yüzükler mücevher tasarımında hayal gücünün sınırsızlığını muhteşem bir şekilde vurguluyor.


Önerilen yazılar