MAKALE

İçmeye Kıyamayacağınız Smoothie’ler

İçmeye Kıyamayacağınız Smoothie’ler

Yiyeceklerden sanat eserleri yaratma trendinde yepyeni bir isimle tanışın! Hazel Zakariya’nın rengarenk smoothie’leri müzede sergilenecek kadar muhteşem görünüyor.

Yediğiklerimiz ve içtiklerimizin fotoğraflarını çekip paylaştığımız bir dünyada yaşadığımızı kimse inkar edemez herhalde. Instagram akışlarımızda her gün gerek arkadaşlarımızın gerekse takip ettiğimiz profesyonel fotoğrafçıların, gurmelerin ya da şeflerin çektikleri birçok yemek fotoğrafına rastlıyor, eğer önümüze görselliği ya da lezzeti bizi mutlu eden bir tabak gelirse, bunu dünya ile paylaşmaktan çekinmiyoruz.

Tabii işi biraz daha ileri götürenler de var. Kahve köpüğünden sanat eserleri yaratan latte art sanatçılarını mutlaka duymuşsunuzdur. Peki smoothie’leri birer tabloya çeviren Hazel Zakariya’nın eserlerini gördünüz mü? Zakariya’nın smoothie’leri hem süper gıda olarak adlandırdığımız kategoriye giriyor, hem de bir müzede sergilenmeyi hak edecek kadar muhteşem görünüyor.

Kuşlar başta olmak üzere hayvanlar aleminden, Wonder Woman veya Harry Potter gibi popüler kültür figürlerinden ve Magritte gibi ressamların tablolarından aldığı esinleri smoothie kaselerine mükemmel bir şekilde aktaran sanatçı, aslında bu eserlerini yaratmaya tamamen bir tesadüf eseri başlamış. Bir gün çorbasını hindistan cevizi kreması ile süslerken işler planladığı gibi gitmeyince o da biraz pesto sosuyla bunu bir ağaç desenine dönüştürmüş ve smoothie’lere desenler çizmeye böyle başlamış.

Şimdi yarattığı bu smoothie tablolarındaki renkleri, spiruluna yosunu, pitaya meyvesi tozu, zerdeçal ve matcha çayı gibi tamamen doğal malzemelerle elden eden Zakariya, görüntüsüyle olduğu kadar tadı ve sağlığa faydasıyla da eşsiz smoothie’ler yaratıyor.


Önerilen yazılar