İki Tarih, Tek Bir Tutku

Porsche ile TAG Heuer güçlerini birleştirdi ve ilk ürünlerine her iki markanın tarihinde büyük öneme sahip Carrera ismini verdi.

Nesiller boyu hem Porsche hem de TAG Heuer ile ilişkilendirilen Carrera isminin, iki markanın iş birliğinden ilk doğan ürün olması tesadüf değil. Porsche ve Carrera’nın miraslarına bir övgü niteliğindeki TAG Heuer Carrera Porsche Chronograph iki markanın birlikte neler yapabileceklerini ilk bakışta gösteriyor. Porsche ve TAG Heuer evrenlerinin kusursuz bir karışımı olan kronograf, ikisinin de karakteristik özelliklerini ve mükemmelliğini yansıtıyor.

Porsche’nin hafızalarda yer eden yazısı çerçevede görülüyor ve özgün yazı tipi de endeksler için kullanılıyor. Aynı zamanda tarihi Heuer modellerini de anımsatan, kırmızı, siyah ve gri Porsche renkleri saatin her tarafına dahil edilmiş. Şeffaf kristal kutunun arkasındaki net ekranda, Porsche’nin ünlü direksiyon simidine duyulan aşkla yeniden tasarlanan salınımlı kütle bulunuyor.

Kadranda özellikle bu saat için yaratılan asfalt efekti yola olan tutkuyu ifade ediyor. Rakamlar Porsche spor otomobillerinin göstergesine gönderme yapıyor. Saat, Porsche’nin iç mekanını da yansıtan, lüks deriden imal edilen yenilikçi dikişlere sahip yumuşak bir kayış veya modern yarış tasarımını yansıtan birbirine geçmeli bir bilezikle birlikte sunuluyor. Saatin merkezinde ise 80 saatlik etkileyici güç rezervi ile Caliber Heuer 02 üretim mekanizması yer alıyor.

Ancak Porsche ve TAG Heuer’den stratejik iş birliği sadece yeni saat modelleri üretmekle sınırlı kalmayacak. Bu iki premium marka, ürün geliştirmenin yanı sıra otomobil yarışlarında da birlikte yer alacak.

Yarım asırdan uzun bir süredir hikayeleri kesişen iki şirketin mirasları da benzerlik gösteriyor. Edouard Heuer ve Ferdinand Porsche, birçok alanda birçok konu özelinde öncülerdi. Heuer, ürettiği ilk kronograf ile 1889’da, Porsche ise tekerlek içi yeni bir elektrikli motorla 1900’de, Paris’te düzenlenen World Fairs fuarında ödül kazandı.


Önerilen yazılar