MAKALE

İstanbul da Yaz Havası: Şehrin Havadar Mekanları&#...

İstanbul da Yaz Havası: Şehrin Havadar Mekanları…

Yaz aylarında İstanbul’dan kaçış olanaklarınız sınırlıysa, işte size ilaç gibi gelecek mekan önerileri…

Yaz geldi, İstanbul dan kaçış planları masaya konuldu. Tatile yaklaşırken günler yavaşladı, tatildeyken ise o iple çekilen bir hafta – 10 gün hemen uçup gitti… Bir de bakmışız 30 Ağustos Zafer Bayramı gelmiş ve yaz resmen bitmiş! Henüz yaşanmadıysa da yaşanacaklar bunlar…

Hal böyle olunca yaz modunu mümkün olduğunca şehirde yaşamak ve gündelik aktivitelere yaymak, “tatile gidemiyorum” ya da “tatilim bitti” bunalımlarının bir numaralı ilacı oluyor… İşte bu yaz size şehirde ilaç gibi gelecek, bunalıma girmenize engel olup modunuzu yükseltecek birkaç mekan önerisi:

Backbar/ Bebeköy

Bebek sırtlarında, Mac Bebeköy spor salonunun Boğaz a nazır yeşillikler içindeki bahçesinde yer alan Backyard ı pek çoğunuz gayet iyi bilir. Backyard, bu yaz sezonu bahçesine yeni bir ilave yaparak “Backbar” ı ekledi. Hafta içi ve hafta sonu akşamüstünden, gecenin ilerleyen saatlerine kadar hizmet veren Backbar da salı akşamları canlı Jazz müziği, çarşamba ve perşembe akşamları ise Dj performansları yer alıyor. Pazar akşam üstleri ise “tembel saatler” ile sakin bir hafta kapanışı için Backbar şehirdeki yeni adresimiz!

backbar_840x600

La Boom Teras / Emirgan

Geçtiğimiz kış adını özellikle gece mekanları arasında çok duyduğumuz Emirgan La Boom, yaz sezonunda misafirlerini terasında ağırlamaya devam ediyor. Emirgan ın yeşillikleri arasından Boğaz a bakan bu keyifli terasta ister güzel bir sabah kahvaltısı, ister öğle yemeği, bir kahve molası ya da şık bir akşam yemeği programı yapabilirsiniz. Gecenin ilerleyen saatlerinde La Boom Teras da müziğin sesi yine yükseliyor ve mekan hareketleniyor.

La-Boom1_840x600

Rudolf Sky Terrace / Karaköy

Geçtiğimiz kış Morgans Hotel zincirine ait 10 Karaköy içinde açılan, ödüllü Şef Rudolf Van Nunen in kendi adını verdiği “fine dining” restoranı Rudolf, yaz sezonunda otelin teras katında “Rudolf Sky Terrace”da hizmet vermeye devam ediyor olacak. Eşsiz Haliç manzarası ile Rudolf Sky Terrace, akşam üstü gün batımı keyfi yapmak ve ardından şık bir yemek yemek için ideal seçim. Ayrıca cuma – cumartesi akşamları mekan Dj performanslarıyla yemek sonrasında da oldukça hareketleniyor.

Rudolf sky terrace_840x600

Mentha Teras / Pera

Mentha yı belki bazılarınız İstiklal Caddesi ndeki ilk yerinden hatırlayacaktır. İlk olarak 2007 senesinde İstiklal de Restoran & Bar olarak açılan mekan, şimdilerde Pera da Room Mate Hotel in terasında yer alıyor. 360 derece Haliç ve Boğaz manzarasına sahip Mentha, her gün 17:00 den itibaren hizmet veriyor. Mentha nın akşamüstü saatlerinde kurulan tapas barında manzaraya karşı keyifli bir atıştırma yapıp, gecenin ilerleyen saatlerinde yerli ve yabancı Dj performanlarıyla kendinizi müziğin kollarına bırakabilirsiniz.

mentha teras 2_840x600

Adahan Cachi Teras / Şişhane

Şişhane Adahan Hotel in en üst katındaki sürpriz teras Cachi, hafta içi veya hafta sonu, biraz müzik, biraz kafa dinlemek isteyenler için şehrin göbeğinde yer alan kaçamak mekanlarından biri…Cachi nin küçük mezelerden oluşan menüsü ile sofranızı donatıp, ev gibi rahat ortamında Haliç e doğru sefaya dalabilirsiniz.

cachi_840x600

Nublu Kitchen / Sıraselviler

Karaköy den Sıraselviler deki yeni adresine taşınan Nublu Bar, “İyi Müzik, Güzel Yemek” felsefesiyle bünyesine Nublu Kitchen ı da dahil etti. Yazın üstü açılan ve Haliç e bakan bir teras mekanı haline dönüşen Nublu Kitchen, hem paylaşımlık tabakları hem de zengin ana yemekleriyle şehirde yazın tadını çıkarabileceğiniz mekanlar arasında..

nublu kitchen_840x600 (1)

Ops Passage / Karaköy

Yazın İstanbul da teraslar, bahçeler bir de pasajlar var açık havada keyif yapmak için. Karaköy ün en eskilerinden Ops Cafe nin sahiplerinin Fransız Geçidi Tüneli içinde açtıkları Ops Passage da işte bu mekanlardan biri. Deniz mahsülleri ağırlıklı menüsü, yalın ve şık dekoru ile Ops Passage, Karaköy ün keyifli lezzet adresleri arasında yer alıyor.

ops passage_840x600

Hashtag Pera

Yaz dendiğinde, can “bira + patates” çekmez mi?! Rixos Pera nın avlusunda açılan Hashtag Pera, açık havada bira&patates keyfi yapmak isteyenler için yepyeni bir adres. Çiçek Pasajı kalabalığına girmeden, keyifli bir atmosferde arkadaşlarla buluşmak için güzel bir adres Hashtag Pera…

hashtag pera_840x600

Serra Tükel

 


Önerilen yazılar