MAKALE

İstanbul’un Yeni Lezzet Noktası: Galataport

İstanbul’un Yeni Lezzet Noktası: Galataport

Şehrin yeni sanat ve gastronomi noktası Galataport İstanbul’da, farklı lezzetleri keşfedebileceğiniz zengin bir seçki bulunuyor!

Bir tarafınızda Boğaz diğer tarafınızda tarihi yarımada, Boğaz’ın en özel sahil şeridi uzun bir aradan sonra İstanbullularla yeniden buluştu. Karaköy’ün tarihi dokusuyla, sanat, alışveriş, turizm, liman kültürü, çalışma hayatı ve gastronominin bir araya geldiği Galataport İstanbul’da dünyadan ve Türkiye’den lezzetleri deneyimleyebileceğiniz birçok özel mekan da bulunuyor.

Karaköy ile özdeşleşmiş bir tarihi miras, bir gelenek olan Liman İstanbul, Galataport İstanbul’da tekrar şehrin hafızasına kazandırıldı. Boğaz’ın karakterini tamamlayan tüm unsurları içerisinde barındıran manzarası, eşsiz mutfağı, servisi, sunumu ve özlediğiniz sıcak atmosferiyle yeniden sizi ağırlamaya hazır! Türk mutfağı ve misafirperverliğini, batılı mutfak kültürüne ait dokunuşlar ile buluşturan Liman İstanbul’un menüsünde mutlaka denemeniz gereken lezzetler arasında Hatay Usulü Cevizli Muhammara ve Antep Fıstıklı Rafik gibi enfes mezeler, geçmişten günümüze bir Liman klasiği olmuş imza lezzet Bademli Patlıcanlı Pilav, Deniz Mahsullü Sac Tava ve Cağ Kebabı yer alıyor.

Şehrin İtalyanları Mezzaluna ve Gina’da, pizzadan makarnaya, risotto’dan tiramisu’ya kadar, İtalyan mutfağı dendiğinde aklınıza gelecek tüm lezzetleri, püfür püfür esen Boğaz kıyısında deneyimleme ayrıcalığına sahip olacaksınız. Londra’nın ödüllü Japon restoranı Roka da Galataport İstanbul’da yerini alanlardan biri ve farklı lezzetlerin tadına bakmak isteyen misafirlerini bekliyor.

Galataport İstanbul’da, Liman İstanbul dışında da Türk mutfağının iddialı temsilcileri bulunuyor. Bodrum’un maviliklerini tabaklarına taşıyan Sait’te, İstanbul’un kalbinde Ege havası alabilir, hikayesi küçücük bir kasap dükkanıyla başlayıp bugün en popüler restoranlar arasında yerini almış olan Günaydın’ın nefis kebaplarının tadına bakabilirsiniz.

Dünyaca ünlü bir marka haline gelmiş Nusr-Et’in lezzet ve hizmet kültürünü burger konseptine taşıyan SaltBae ve ilk şubesini Galataport İstanbul’da açan, Anadolu lezzetlerinin en iyi temsilcilerinden olmaya aday HaBupide de Karaköy’ün gastronomik yelpazesini renklendirecek.

Tarihi Bomonti Bira Fabrikası’nda şehri kraft biralarla tanıştıran The Populist de ikinci şubesini Galataport İstanbul’a açtı. Aynı şekilde kahvaltıdan akşam yemeğine, atıştırmalıklardan tatlılara günün her saatine uygun alternatifler sunan Monochrome da Galataport İstanbul’da yerini alanlardan.

Kısacası, Galataport İstanbul, her damak zevkine uygun zengin alternatifleriyle, Boğaz kıyısında yepyeni bir buluşma noktası olacak!

 


Önerilen yazılar