James Bond’un Garajında

Yeni filmin gösterim tarihi yaklaşırken Bond’un favori otomobili Aston Martin, çok özel iki modelle karşımıza çıktı.

James Bond’un 25. filmi No Time To Die’ın normalde Nisan’da olan gösterim tarihi salgın nedeniyle Kasım’a ertelendiğinde hepimiz bu şanssızlık nedeniyle üzülmüştük. Ancak zaman su gibi akıp geçti ve gösterim tarihi epey yaklaştı. Bu durumda 007 ile özdeşlemiş markalar da filme özel tasarımlarını birer birer sergilemeye başladı.

Geçen hafta Omega’nın Bond’a özel saatinin ardından bu hafta da ajanın favori otomobil markası Aston Martin’in filme özel tasarladığı bir değil, iki ayrı modeliyle tanıştık.

Aston Martin’in özel otomobiller tasarlayan departmanı Quartermaster, yani kısaca “Q” imzalı bu iki yeni model aslında Vantage ve DBS Superleggera’nın varyasyonları. Sınırlı sayıda üretilecek bu varyasyonlar içinizdeki gizli ajanı uyandıracak zeki detaylarla donatılmış; bunun ardında ise Bond filmlerinin prodüksiyon şirketi EON Productions’la yapılan işbirliği yatıyor.

Modellerden ilki olan Vantage 007 Edition, 1987 yapımı The Living Daylights filminde görünen V8’den ilham alıyor. Vantage’ın agresif dizaynını daha da ileri götüren bu özel otomobilin rengi, sarı aksamlarıyla harika bir kontrast yapan yeni Cumberland grisi. 100 adet üretilecek otomobilin içi de gizli ajana göz kırpan birçok detay barındırıyor. Merkezdeki konsola işli bir 007 logosu yer alıyor. Ancak asıl ilginci, size kendinizi gerçekten Bond gibi hissettirmek üzere tasarlanmış, misiller, lazerler gibi çeşitli silah isimlerinin yazılı olduğu bir plaka. Aracın güneş siperliklerinde ise “96.60” sayılarını görebilirsiniz. Sıkı Bond fanları bu numaranın The Living Daylights filminde kaçarken kullandığı Rus polis telsizi frekansı olduğunu hatırlayabilir. Vantage 007 Edition’a ayrıca yine limitli sayıda üretilen kayaklar ve kayak rafı da eklenebiliyor. Bu da yine aynı filme gönderme yapan bir başka ince detay.

Sadece 25 adetle sınırlı üretilecek DBS Superleggera 007 Edition ise Seramik Grisi adlı renkle geliyor. Tavanı, difüzörleri, ayna kapakları ve hava bıçakları ise siyah tonlu karbon fiberden tasarlanmış. Çamurluklarında ise 007 arması yer alıyor. Otomobilin içi ise siyah ağırlıklı olsa da parlak kırmızı detaylar hemen göze çarpıyor. Tıpkı V8 007 Edition gibi bu aracın da içinin çeşitli yerlerinde Bond logoları bulunuyor.


Önerilen yazılar