Kaşlara Mucizevi Dokunuş

Son yılları kasıp kavuran kalın ve gür kaş modası, kaşlarınızın yapısı nedeniyle sizin için pek mümkün değil mi? Üzülmeyin, microblading yöntemiyle doğal görünümlü, kalıcı ve gür kaşlara kavuşmak artık çok kolay!

Kaşlar, yüzdeki güzelliği ortaya çıkaran, yüzün en önemli parçalarıdır. Kaşlar, aslında yüzde dikkat çeken asıl yerlerdir. Çoğunlukla düşünülenin aksine ise ince değil, kalın kaşlar daha fazla dikkat çeker. Kaldı ki bildiğiniz gibi son zamanlarda da kalın kaş çok moda. Bununla birlikte ince kaş modasına uyum sağlamak kolayken, kalın kaş modasına uyum sağlamak pek de öyle kolay değil. Çünkü kaşınız kalın da olsa ince de kaşınızı alabilir, onu dilediğiniz gibi inceltebilirsiniz. Ancak eğer kaşlarınız seyrekse, kalın kaş modasına uymak için biraz çaba sarfetmek gerekebilir. Sonuçta seyrek kaş kolaylıkla çoğaltılamaz ve kalınlaştırılamaz. Öyle ki seyrek kaşlı bir kadın, bir de kaşlarına şekil vermek için kaşlarını aldığında, ortaya genelde 70’lerde moda olan incecik bir kaş çıkıyor. Fakat bu kaşlar, kabul etmek gerekiyor ki günümüz modasına pek de uygun değil. Neyse ki şimdi sizi harika bir yöntemle tanıştıracağım: Microblading. Evet, “Microblading de ne?” dediğinizi duyar gibiyim…

kaslar_03

Microblading

O zaman öncelikle microblading’in ne anlama geldiğini açıklayalım. Dünyada kaş yapımında son nokta olarak kabul edilen microblading, ortaya son derece doğal sonuçlar çıkaran manuel bir yöntem. Cilde ise herhangi bir zararı yok. Bitkisel boyalar kullanılarak, cilt altına boya veriliyor ve yağlı ciltlerde bir yıl, kuru ciltlerde ise bir, bir buçuk sene kadar dayanabiliyor. İşlem ise kişiye göre yapılan ifade analizinin ardından, 20-25 dakikalık bir uygulama ile yaklaşık 30 ila 45 dakika arası sürüyor. Üstelik işlem bittikten 20 dakika sonra, kızarıklık ve dövme görüntüsü tamamen yok oluyor. Kısacası aynı gün en güzel elbiselerinizle, en özel davetlere katılabilirsiniz. Bununla birlikte tabii ki işlem bittikten sonra yapmanız ve yapmamanız gereken şeyler var: Öncelikle kaşlarınıza bir gün boyunca su değmemesi, 5 gün boyunca da vazelin nemlendirici kullanmanız gerekiyor. Ayrıca kalıcılığını azaltmak istemiyorsanız, işlemden sonra oluşan kabukları soymamalısınız. Peki, daha önce yapılmış kaşa microblading yapılır mı? Evet, yapılabilir. Merak etmeyin, üç boyutlu bir doğal kaş görünümü sağlayan bu yöntem sayesinde herkesten kaşlarınızla ilgili övgüler alacaksınız.

kaslar_02

Yazı: Özge Özel / Makeup Artist


Önerilen yazılar