Klişeleri Yıkan Hibrid: Hyundai IONIQ

Hyundai yarının teknolojisini herkes için erişebilir bir hale getiriyor. Şehir yaşamının koşullarına göre geliştirilmiş tüm zamanların en teknolojik ve en yenilikçi hibrid otomobiliyle tanışmaya hazır mısınız?

Günümüzde şehirden uzak yaşam tarzı çoğumuz için bir hayal. İş yaşamından ve koşuşturmadan doğaya çıkmaya vakit bulamıyor ya da evde zaman geçirmeyi tercih ediyoruz. Gürültüden ve trafikten uzaklaşmayı, binalar arasından sıyrılmayı pek başaramıyor, bazen de tercih etmiyoruz. Tabii daha az enerji tüketimleriyle dikkat çeken hibrid otomobillerin de daha çok yeşile yakın yerlerde yaşayan, beslenme tarzından yaşam biçimine kadar çevreci bir anlayışı benimsemiş insanlara göre olduğunu düşünüyoruz.

İşte Hyundai yeni otomobili IONIQ ile bu kalıplaşmış düşünce biçimini yıkıyor ve hibrid otomobillerin kendisine göre olmadığını düşünen şehirli erkek ve kadınları daha az yakıt tüketebilen, daha büyük bagaj hacmine sahip, son teknoloji yeniliklerle donatılmış ve çevreci tasarımıyla da göz dolduran yeni otomobiliyle tanıştırıyor.

Rüzgara Meydan Okuyan Tasarım

Bir otomobili, doğanın en gizemli güçlerinden biri olan rüzgarla uyumlu olarak tasarlamak, bir tasarımcının önündeki en önemli engellerden biridir. Hava akışını yönetmek için geliştirilmiş aerodinamik tasarımıyla dikkat çeken Hyundai IONIQ, sadece rüzgara meydan okumakla kalmıyor; hava direncini ve emisyonu düşüren biçimli hatları ve son derece sessiz çalışmasını sağlayan yenilikçi teknolojileriyle duyguları da hareketlendiriyor.

Akıllı Sürüş Deneyimi

Mobil teknolojiler geliştikçe, otomobil donanımlarında bir zamanlar hayal gibi görünen gelişmelerin mümkün olduğunu görüyoruz. Geleceğe yönelik aktif ve pasif güvenlik özellikleriyle sürücü ve yolculara maksimum koruma sağlayan Hyundai IONIQ, çevresini potansiyel kazalar için tararken; Acil Fren, Şerit Takip/Ayrılış Uyarı ve Kör Nokta Algılama sistemleriyle güveni bir sürüş deneyimi sunuyor. Sürüş moduna göre ön panel görüntüsü değişen IONIQ’in 7 inç TFT bilgi ekranı, multimedya ekranının yönetilmesini de sağlıyor.

ioniqhybrid_13

Hyundai IONIQ

İyi Yolculuklar!

Uzun veya kısa her türlü yol şartına uyumlu, keyifli bir sürüş deneyimi sunan bir otomobil, kuşkusuz her sürücünün rüyasıdır. Nereye giderseniz gidin her zaman hatırlayacağınız bir yolculuk sunan Hyundai IONIQ, yakıt tüketiminin minimum seviyede gerçekleşmesine yardımcı olan ECO-DAS uydu navigasyon sistemi sayesinde hem benzin gücünü, hem de elektrik gücünü uyumlu bir şekilde çalıştırabiliyor.

Hyundai IONIQ

Hyundai IONIQ

1.6 L 105 ps GDI Motor

IONIQ hibrit için optimize edilmiş doğrudan püskürtmeli benzinli motoru ile 40% termal verimlilik ile sınıfında en üst seviye verimlilik sunuyor.

6-İleri DCT

IONIQ için özel olarak geliştirilen 6 ileri çift kavramalı DCT şanzıman ve 96% güç transfer verimliliği yakalayarak sınıfında verimlilik konusunda fark yaratıyor. Ayrıca klasik hibritlerdeki CVT şanzımanın aksine çok daha gerçek bir performans ve sürüş hissi veriyor.

Üstün Mühendislik Ürünü Tasarım

IONIQ gövde tasarımında aerodinamik, güvenlik ve estetik unsurlarını bir arada sunuyor. %51 oranındaki ultra yüksek dayanımlı çelikler, gövde sağlamlığını arttıran ve sürüş performansı  yapısal macunlar, ağırlığı 12,6 kg azaltılan üstün özellikli alüminyum kaput ve bagaj kapağı, 0.24 Cd hava direnç katsayısına sahip ödüllü dış tasarımı ile dikkatler üzerinizde olacak.

Hava Yastığı

Üstün gövde tasarımıyla birleştirilen güvenlik öğeleri IONIQ’de standart sunuluyor. IONIQ’de sürücü, yolcu, yan ve perde hava yastıkları ve sürücü diz hava yastığı standart olarak sunuluyor. Üstün Güvenlik özellikleri sayesinde IONIQ Euro Ncap testlerinden 5 yıldız almayı başarmıştır.

Akıllı Telefon Kablosuz Şarj Sistemi

Navigasyon seçeneği ile birlikte sunulan kablosuz şarj özelliği, bu teknolojiyi detekleyen akıllı telefonların kullanımını kolaylaştırıyor.

Desteklenen telefonlar: Galaxy S6 ve Edge

Adaptör gerektiren telefonlar:  Samsung Galaxy S3, S4, S5, Note 2, 3, 4, LG G2, G3, G4, G Pro ve Pro2, iPhone 4, 5, 6, 6+,7

8″ LCD Navigasyon ve Bilgi Eğlence Sistemi

IONIQ’in yeni bilgi eğlence sistemi, USB ve bluetooth üzerinden ellerinizi direksiyondan kaldırmadan çağrı yapmanıza ve müzik dinlemenize olanak verirken, entegre navigasyon özelliğ, 8 hoparlörlü 320W gücündeki Infinity Premium Ses sistemi ve geri görüş kamerası ile yolculukları çok keyifli hale getiriyor. Ayrıca Apple Carplay ve Android Auto desteği sayesinde birçok akıllı telefonu sisteme entegre edebiliyor.

7″ Renkli LCD Gösterge Ekranı

Büyük renkli ekranlı gösterge saati ile batarya şarj durumu, hız ve motor devri, güncel enerji modu gibi bilgileri kolayca görebilir, seçilen    sürüş moduna göre değişen hız göstergesi ile  daha eğlenceli bir sürüş yapabilirsiniz.

ioniqhybrid_35

Elektrikli Bel Destekli Sürücü Koltuğu

IONIQ, 10 yönlü ayarlanabilir elektrikli, bel destekli sürücü koltuğu ile sürücüsünü ideal sürüş pozisyonuna rahatça kavuştururken, ergonomik tasarımı sayesinde uzun yolculuklarda da yolcularına üst düzey konfor sağlıyor.

ioniqhybrid_42

Ayak Park Freni

Ayak kuvveti ile zorlanmadan kolayca devreye alınıp çıkarılabilen ayak park freni ile IONIQ Hibrit fark yaratıyor.

ioniqhybrid_41

Çevreci Malzemelerin Kullanımı

İç mekanda kapı döşemesi,tavan kaplaması ve taban halısı gibi yerlerde kullanılan doğal malzemeler ve geri dönüşümlü plastikler IONIQ’in çevreci özelliği vurguluyor. İç mekanda yumuşak dokunuşlu kapı döşeme panellerinde kullanılan hammaddelerin% 25 ini şeker kamışı oluşturuyor. Toz ahşap (talaş) ve volkanik taş ile kombine edilmiş geri dönüştürülmüş plastik, bazı iç panellerin ağırlığını% 20 ye kadar düşürmeye yardımcı oluyor.


Önerilen yazılar