MAKALE

Klişeleri Yıkan Hibrit: Hyundai IONIQ Hybrid

Klişeleri Yıkan Hibrit: Hyundai IONIQ Hybrid

Şehir yaşamının koşullarına göre geliştirilmiş tüm zamanların en teknolojik ve en yenilikçi hibrit otomobiliyle tanışmaya hazır mısınız? Karşınızda ION + UNIQUE sözcüklerinin bileşiminden doğan IONIQ Hybrid. Doğuştan hibrit.

Hyundai, modern premium felsefesiyle yarının teknolojisini herkes için erişilebilir hale getiriyor. Siz de daha az yakıt tüketen, daha güvenli, teknolojik yeniliklerle donatılmış, rüzgârın ve yaratıcılığın şekil verdiği tasarımıyla göz dolduran IONIQ Hybrid ile tanışın. Yeni nesil bir yaşamın hibrit otomobili IONIQ, ödüllü tasarımıyla geleceğin yaşam tarzını bugüne taşıyor.

Hyundai IONIQ Hybrid

Heyecan Verici Bir Sürüş Deneyimi

Mobil teknolojiler geliştikçe, otomobil donanımlarında da bir zamanlar hayal gibi görünen gelişmelerin mümkün olduğunu görüyoruz. Aktif ve pasif güvenlik özellikleriyle sürücü ve yolculara maksimum koruma sağlayan ve Euro NCAP testlerinden başarı ile geçip 5 yıldız alan Hyundai IONIQ, Acil Fren, Şerit Takip/Ayrılış Uyarı ve Kör Nokta Algılama sistemleriyle güvenli bir sürüş deneyimi sunuyor.

Sürüş moduna göre ön panel görüntüsü değişen IONIQ’in 7” renkli büyük dijital ekranı, yakıt ekonomisi ve hibrit sistemin enerji akışını da içeren kapsamlı sürüş bilgilerine ulaşmayı sağlıyor.

Yarının Teknolojisine Bugün Sahip Olun!

Günümüzde sürücülerin çoğu, çok daha az yakıt tüketen, çok daha konforlu ve aynı zamanda tasarımıyla baş döndüren bir otomobile sahip olmanın hayalini kuruyor. Hyundai de IONIQ Hybrid ile yarının teknolojisini bugün herkes için erişilebilir bir hale getiriyor. Yeni modelindeki yeniliklerle kullanıcılarını şaşırtan Hyundai; kapı döşemesi, tavan kaplaması ve taban halısı gibi yerlerde tamamen doğal ve geri dönüşümlü malzemeler kullanıyor. Kapı döşeme panellerinde ham maddelerinin % 25’ini şeker kamışı gibi doğal malzemeler oluştururken, toz ahşap (talaş) ve volkanik taş ile kombine edilmiş geri dönüştürülmüş plastik, bazı iç panellerin ağırlığının %20’ye kadar düşmesine yardımcı oluyor.

Sınırsız Konfor ve Eğlence

Hyundai IONIQ Hybrid, bir araçta ihtiyaç duyabileceğiniz her şey düşünülerek tasarlanmış. Otomobile bindiğiniz andan itibaren IONIQ Hybrid’in 8 inç bilgi eğlence sistemiyle, USB ve Bluetooth üzerinden ellerinizi direksiyondan kaldırmadan arama yapabilir, müzik dinleyebilirsiniz. 7’’ büyüklüğündeki renkli LCD ekrandan batarya şarj durumu, hız ve motor devri, güncel enerji modu gibi bilgileri kolayca görebilir; 8 hoparlörlü 320W gücündeki Infinity Premium Ses Sistemi, Geri Görüş Kamerası, Apple CarPlay ve Android Auto desteğiyle bitmesini istemeyeceğiniz son derece keyifli bir yolculuk geçirebilirsiniz. Dahası IONIQ Hybrid’in tüm akıllı telefonları destekleyen ve navigasyon seçeneğiyle birlikte sunulan kablosuz şarj özelliğinden yararlanabilir, seçilen sürüş moduna göre değişen hız göstergesi sayesinde daha eğlenceli bir sürüş yapabilirsiniz. Kısacası Hyundai IONIQ Hybrid ile yolculuklar şimdi çok daha keyifli!

Hyundai IONIQ

Rüzgârın ve Yaratıcılığın Şekil Verdiği Tasarım

Zarif hatlarıyla ön plana çıkan IONIQ Hybrid, cazibesiyle dikkatleri üzerine çekiyor. Tavan hatlarının zarif eğimi ile kusursuz şekilde birleşen arka spoiler, onu hem sportif hem de aerodinamik açıdan sıra dışı bir otomobil haline getiriyor. Çizgilere ruhunu veren akılcı tasarımı ve hava akışını kontrol eden yenilikçi teknolojileri sayesinde hava direnci minimum düzeyde tutuluyor.

Sadelikten Doğan Zarafet

IONIQ Hybrid’in ödüllü dış tasarımıyla tüm bakışlar üzerinizde olacak. Yüksek dayanımlı ve ağırlığı azaltılmış çelik alaşımlarının akılcı kullanımı ile ortaya çıkan ileri teknoloji ürünü gövde, çok nokta bağlantılı arka süspansiyon ve yere yakın ağırlık merkezi sunuyor. IONIQ, sizi keyif veren bir direksiyon hakimiyetine ve ileri seviye dengeli sürüş deneyimine davet ediyor.

Her Detayıyla Verimli

İnsanlar, yaşadıkları çevreye karşı farkındalıklarının artmasıyla, şehirde yaşasalar bile ekolojik bir bilinçle tasarlanmış, daha çevreci ve fonksiyonel araçlara ihtiyaç duyuyorlar. IONIQ Hybrid, optimize edilmiş doğrudan püskürtmeli benzinli motoru ile %40 termal verimlilik sağlayarak sınıfında üstün bir verimlilik sunuyor. Bununla birlikte 6 ileri çift kavramalı DCT şanzıman sayesinde %96 güç transfer verimliliğine ulaşarak, rakiplerini geride bırakmayı başarıyor.


Önerilen yazılar