Lüks Mobilyalara Gezgin Dokunuş

Louis Vuitton’un dünyanın farklı kültürlerinden ve keşif tutkusundan ilham alan Objets Nomads koleksiyonu Milan Tasarım Haftası’nda sergileniyor.

Louis Vuitton’un seyahat ve keşif tutkusuyla dolu ruhu, Objets Nomades adlı özel mobilya koleksiyonunda, dünyanın önde gelen tasarım stüdyolarının imzasıyla hayat buluyor. İlk kez 2012’de ortaya çıkan bu özel koleksiyon yaratıcı, işlevsel ve yenilikçi mobilyalar ile dekoratif objeler içeriyor.

Tasarım anlamında birbirlerinden çok farklı görünseler de ilhamını seyahatten alan bu objeler, Louis Vuitton’un seyahatte kullanmaya yönelik eşyalar üretme geleneğinin bir devamı niteliğinde. Fransız kaşif Pierre Savorgnan de Brazza için yarattığı iknoik yatak sandık gibi özel eşyalar üretmiş olan markanın geçmişine bir saygı duruşunda bulunan Objets Nomads, her yıl eklenen yeni tasarımlar ve stüdyolarla zenginleşiyor.

Bu yıl Milan Design Week kapsamında Palazzo Serbelloni’de düzenlenen özel sergide ziyaretçilerle buluşan koleksiyonun yaratıcıları arasına bu yıl iki de yeni stüdyo eklendi.

Bu sene, hepsi limitli sayıda üretilmiş 45 adet özgün objeye ulaşan koleksiyondaki tüm parçalar, dünyanın en ünlü tasarımcılarının sınırsız hayal gücünden doğup Louis Vuitton’un ustalığıyla hayat buluyor.

Objets Nomads’ın arasına katılan yeni parçalardan en dikkat çekenlerden biri   Zanellato/Bortotto’nun deriden örülmüş bir mandala şeklindeki dekoratif paravanı. Campana Brothers’ın Bulbo adını verdiği koltuk ise tropik bir çiçeğin yarattığı yumuşacık bir koza gibi görünüyor.

Geleneksel Louis Vuitton seyahat sandıkları gibi görünen sandalyeler, elle boyanarak kişiselleştiriliyor ve böylece eşi benzeri olmayan bir eşyaya dönüşüyor. Marcel Wanders’ın ‘Diamond’ adını verdiği koltuk, kanepe ve vazo modelleri de deriden örülmüş tasarımları ve capcanlı kırmızı renkleriyle çok çarpıcı. Bir başka tasarımcı India Mahdavi ise koleksiyona katkısını, mavi tonlarında egzotik bir nazar boncuğuna benzeyen Talisman adlı tepsisi ile yaptı.

Bu mobilya ve aksesuarlar seyahat tutkusunu tam kalplerinde taşıyarak lüks ev dekorasyonuna egzotik ve eklektik bir boyut kazandırıyor.


Önerilen yazılar