MAKALE

Mimariyle Oyun Oynayan Fotoğraflar

Mimariyle Oyun Oynayan Fotoğraflar

Renkler, şekiller ve binaları bambaşka bir bakış açısıyla görebilen Daniel Rueda ve Anna Devis’in oyunbaz fotoğraflarını merak ediyor musunuz?

Çoğumuzun belki önünden bakmadan yürüyüp geçeceği sıradan duvarlar, kapılar veya merdivenler, iki çift yaratıcı gözle buluşunca ortaya bakmaya doyamayacağınız güzellikte fotoğraflar çıkıyor. İspanyol fotoğrafçılar Daniel Rueda ve Anna Devis hem dünyayı geziyor hem de farklı bakış açılarıyla gördükleri mekanlarda muhteşem karelere imza atıyor.

Renkler ve geometrik şekillerle adeta oyun oynayan Rueda ve Devis ikilisi, bu fotoğrafları hem çekiyor hem de bu eğlenceli kareler için kendileri poz veriyor. Minimal bir estetikle yarattıkları tüm karelerde bazen bir yaya geçidi, bazen de iki renkli bir duvar gibi sıradan bir arka plan göz okşayıcı bir fotoğrafın başrolünü oynuyor.

Mimariyle etkileşime geçerek çektikleri harika fotoğrafları Instagram hesaplarında paylaşan David Rueda, fotoğrafçılığı kendi kendine öğrenmiş, Anna Devis ise bir tasarım öğrencisi. “Eğer ne aradığınızı biliyorsanız, bu mekanları bulmak hiç de zor değil,” diyen Rueda ve Devis’in en göz alıcı fotoğraflarını seçtik.


Önerilen yazılar