Moda Renklerle Buluşursa

Modaya kendi çizgilerini yansıtarak yeniden hayat veren ve dünyaca ünlü moda evleri için çalışan yetenekli moda illüstratörleriyle tanışmaya ne dersiniz?

Moda dünyasının öne çıkan isimleri arasında genelde ünlü tasarımcılar ve modeller geliyor. Bununla birlikte Chanel, Christian Louboutin, Oscar de la Renta, Gucci ve Prada gibi tüm dünyada tanınan, lüks markalar sınıfına giren ve dünya modasına yön veren moda evleri için çizimler yapan ve sanat eserinden farksız çizimleriyle konuşulan son derece yetenekli illüstratörler var. Şimdi onları tanımaya ve hayran olunası çizimlerini görmeye ne dersiniz?

Blair Breitenstein

Kullandığı sulu boya tekniği ve dağınık çizgileri ile dünyanın en ünlü moda illüstratörleri arasında kabul edilen Blair Breitenstein; aynı zamanda Prada, Christian Louboutin, Rebecca Minkoff, Coach ve Oscar de la Renta gibi birçok moda markası için çalışmış bir isim.

@blairz

 

Blair Breitenstein

Blair Breitenstein

Blair Breitenstein

Blair Breitenstein

Helen Downie

Helen Downie, kendine özgü tarzı ile tüm dünyanın dikkatini çeken isimlerden. Gucci’nin kreatif direktörü Alessandro Michele’in işlerinden ilham alarak tasarladığı portre serisiyle tanınan sanatçının hayatı, 2014 yılında moda fotoğrafçısı Nick Knight’tan aldığı teklifle değişmiş.

@unskilledworker

Helen Downie

Helen Downie

Megan Hess

Moda dünyasının önemli isimlerinden Prada, Chanel ve Louis Vuitton gibi markalarla çalışan Megan Hess, aynı zamanda kendi çizimlerinin de yer aldığı illüstrasyon kitapları ve online mağazası ile tanınıyor.

@meganhess_official

John Booth

Fendi 2017 ilkbahar/yaz erkek defilesi için yaptığı tasarımlarla adından söz ettiren John Booth, seramik üzerine de yaptığı oldukça sıradışı çalışmalarıyla ve Ashish, Christopher Shannon, Zandra Rhodes ve John Galliano gibi markalarla yaptığı iş birlikleriyle tanınıyor.

@john_booth

John Booth

John Booth

Gill Button

Gucci, Dries Van Noten, Vogue ve Glamour gibi çok sayıda markayla çalışan Gill Button, özellikle Dries Van Notten’in 2016 sonbahar/kış şovu için hazırladığı el çizimi davetiyelerinden sonra tanındı. Sanatçının aynı zamanda çizimlerini paylaştığı Sketchy Men adlı bir internet sitesi bulunuyor.

@buttonfruit

Gill Button

Gill Button

Hayden Williams

Moda illüstratörleri arasında en çok tanınan isimlerden biri olan Hayden Williams, hayallerini gerçeğe dönüştüren isimlerden. Ünlü isimlerin kırmızı halı görüntülerini çizdiği illüstrasyonları ile adını duyuran Williams’ın hesabında ünlüleri ikonik kıyafetleri içinde bulabilirsiniz.

@hayden_williams

Hayden Williams

Hayden Williams

Rongrong Devoe

Armani ve Neiman Marcus gibi dev isimlerle çalışan Uzakdoğulu Rongrong Devoe, moda dünyasının en eğlenceli kalemlerinden biri. Sulu boyadan keçeli kaleme kadar birçok farklı teknikte çizim yapan DeVoe, moda bloggerlarının da illüstrasyonlarını yapıyor.

@rongrong_devoe_illustration

Rongrong Devoe

Rongrong Devoe


Önerilen yazılar