Modada Sonbahar Rüzgarları

Markalar bu sezon bizi Paris’in ikonik kafelerinden ıssız çöllere götürüyor.

Ünlü moda markaları 2022 Sonbahar Kış kampanyalarını bir bir görücüye çıkarıyor. İşte bu hafta gözümüze çarpan kampanyalar ve bize verdikleri trend ilhamları…

Etro

Etro’nun Henrik Purienne tarafından Palm Springs’te çekilen 2022- 2023 Sonbahar/Kış kampanyasının arka planını çöl oluşturuyor. Bir Corvette ile çöle gelen ünlü modeller Mica Arganaraz ve Sam Mallos, idealizm ve bağlantının anlarını yansıtan giysiler içinde, şehirden uzakta, erkeklerin otoritesinin olmadığı ve vahşi güce sahip doğada kamera karşısına geçiyor. Kampanya, Etro’nun gezgin ruhunu zamanın içinde ama aynı zamanın dışında bir yolculuğa çıkarıyor. Kean ve Veronica Etro kampanya ile ilgili, “Etro kreatif direktörleri olarak son kampanyamız olan bu kampanya, zamanın içinde olduğu kadar zamanın dışında bir yere yolculuk,” olarak tanımlıyor.

Bottega Veneta

Bottega Veneta Kreatif Direktörü Matthieu Blazy, 2022 Kış kampanyasında fotoğrafçılardan sinemacılara ve modellere kadar farklı kişilerin değişik bakış açılarıyla bir simya yaratıyor. Koleksiyon yolculuğuna Milano’daki San Fedele’nin kulisinden başlayıp Belçika’daki Horst Festivali’ne uzanıyor, oradan İtalya’ya dönüp güney kıyılarında sona eriyor. Koleksiyonu podyumda taşıyan çeşitli kuşaklardan modeller, kampanya lokasyonları genelinde de koleksiyonu sergilemeye devam ediyor. Üstelik fotoğraflar daha önce hiç moda çekimi yapmamış çok sayıda genç fotoğrafçının yanı sıra diğer alanlardan köklü fotoğraf sanatçılar ve sinemacılar tarafında çekilmiş ve her biri koleksiyona bir tazelik katarken kurgusuz bir his de yaratılmış. Blazy koleksiyon hakkında “Zamansız olmasıyla modaya stil katarak sakin gücünü ortaya koyuyor,” yorumunu yapıyor.

H&M

H&M’in kampanyası için yarattığı Brasserie Hennes, Paris’in ikonik brasserie kültürünü kapsayan kurgusal bir moda destinasyonu. Herkes açık havada oturmaya ve sokaklarda olağanüstü bir geçit töreni izlemeye davetli. 15 Eylül’den itibaren moda severlerle buluşacak Brasserie Hennes koleksiyonunun reklam çekimlerinde Naomi Campbell Parisli bir moda müdavimini oynuyor ve moda başkentine yeni inen meraklı turist model Jill Kortleve ile Brasserie Hennes’te buluşuyor. Bardia Zeinali’nin yönettiği film, Paris’i kutlayarak herkese moda ilhamı veriyor. Koleksiyonu, Paris stilinin somutlaşmış hali gibi; klasik, kendinden emin ve değiştirilebilir. Mini etekler, keskin pardesüler ve botlar gibi şehrin olmazsa olmazları koleksiyonda kendilerine yer buluyor. Turuncu, kırmızı ve bordonun sıcak tonları, check-on-check tarzıyla uyum sağlarken, ışıltılı aksesuarlar, makro tote çantalar ve kalın, etkileyici örgülerden koleksiyonda dikkat çekiyor.


Önerilen yazılar