Modada Yükselen 5 Trend

2020 Sonbahar Kış moda haftalarında en sık gördüğümüz bu beş trend önümüzdeki sezonu şekillendirecek.

New York, Londra, Milano ve Paris… Geçtiğimiz ay birbiri ardına gerçekleşen moda haftalarında onlarca defile izledik. Sonbahar Kış 2020 sezonu koleksiyonlarını sergileyen modaevleri birçok iddialı tasarımı podyumlara taşıdı. Dünyanın farklı şehirlerinde, çok farklı stillerde de olsalar, koleksiyonlarda sıkça rastladığımız bazı ortak noktalar vardı.

Sonbahar Kış 2020 podyumlarının bize verdiği bu ipuçları, önümüzdeki sezon gardroplarımızda hangi detaylara, nasıl silüetlere ve ne gibi parçalara yer vereceğimizi gösteriyor.

Püsküller

Boho stilinin vazgeçilmezi olan püsküller bu sezon daha elit bir dokunuş kazandı. Özellikle Christian Dior’un koleksiyonundaki uzun püsküllü, şık etekler, Bottega Veneta’nın renkli, püsküllü gece elbiseleri ve Prada’nın ofis şıklığını tamamlayan püskülleri podyumların dikkat çekenlerinden oldu.

Pelerinler

Gelecek sezon pelerin giymek için süper kahraman olma şartı aranmayacak! Önümüzdeki sonbahar pançolar ve pelerinler, spor stillerden resmi tarzlara ve gece şıklığına kadar tüm kıyafetlerinizi tamamlayacak. Çok çeşitli silüetlerle gelen pelerinler farklı kol kesimleri ve uzunluklarıyla da her zevke hitap ediyor.

Zincirler

Önümüzdeki sezon için aksesuarlarda göze çarpan en önemli detay kalın zincirler oldu. Bu zincirler bazen kolye olarak, bazen bir elbisenin dekoltesini süsleyerek, bazen de kemer olarak karşımıza çıktı. Püskül ve zincir trendlerini birleştiren Salvatore Ferragamo ise çarpıcı gece elbisesiyle göz kamaştırdı.

Gümüş

Metalik tonlar, maksimalizm ışıltılarını podyumlara taşırken, neredeyse doğal tonları gölgede bıraktı diyebiliriz. Bu metalik tonların arasından en fazla öne çıkansa gümüş renkli tasarımlar oldu. Bu trendin başını çekenler ise uzun gümüş elbiseleriyle Balenciaga, Orta Çağ zırhlarını andıran tasarımlarıyla Paco Rabanne ve sürreel silüetleriyle Richard Quinn oldu.

Korse

Sonbahar kış sezonunda korseler ve iç çamaşırlarından ilham alan tasarımlar soğuğa inat sahneye çıkıyor. Dior’dan Fendi’ye, Mugler’dan Dolce & Gabbana’ya kadar birçok ünlü modaevi transparan üstleri, babydoll tarzı elbiseleri ve jartiyerleri bu koleksiyonlarında bolca kullandı.


Önerilen yazılar