Porsche’nin ‘E’ Görevi

Tüm detaylarıyla heyecan uyandıran yeni bir elektrikli otomobil konsepti, hem yol maceralarına hem de şehir içi sürüşlere ayak uydurmaya hazır.

Porsche’nin Cenevre Otomobil Fuarı’nda tanıttığı iki yeni otomobil modelinden biri Mission E Cross Turismo, hareket halinde bir yaşam süren, sık sık seyahat eden, kayağa giden, outdoor aktiviteleri seven herkesin kalp atışlarını hızlandıracak detaylara sahip. Hedef kitlesindeki aktif kişilere şehirdeki günlük yaşamlarında da yol arkadaşlığı yapması amaçlanan bu yetenekli crossover otomobil, tasarımıyla da hem şehir otomobillerinin hem de offroad araçların güçlerini birleştiriyor.

Bir şarj istasyonunu veya Porsche ev enerji depolama sistemini kullanarak kablosuz şarj edilebilen otomobilin 20 dakikalık şarj ile 380 km, dört dakikalık şarj ile 100 km yol katedebilmesi Mission E Cross Turismo’yu rakiplerinden bir adım öteye taşıyor. 660 beygir gücü, 3,5 saniyede 0’dan 100 km hıza ulaşabilmesi ve saatte 200 km’lik maksimum hızı, dört çekişli aracın çarpıcı teknik özellikleri arasında.

Silüetindeki her kıvrımı, aracın Porsche’nin klasik DNA’sını taşıdığının altını çizerken sportif cam tavanı da iç kısmında aydınlık ve geniş bir alan yaratıyor. Dört kişilik station wagon otomobilin bagaj bölümü her türlü spor ekipmanlarının güvenle yerleştirilebileceği bir alana sahip.

Otomobilin yenilikçi kontrol paneli kusursuz bir kullanıcı deneyimi sunmak için tasarlanmış. Örneğin aracın göz-izleme kontrol teknolojisi, sürücünün hangi uygulamaya baktığını dikiz aynasına yerleşik kamerayla saptayarak o uygulamayı öne çıkarıyor ve diğer uygulamaları otomatik olarak küçültüyor. Dokunmatik ekranların yerleşimi sürücünün dikkatini dağıtmayacak şekilde düzenlenmiş ve yeni iletişim özellikleri sayesinde dijital hayat tarzıyla birebir örtüşecek yetenekler barındırıyor.

Mission E Cross Turismo, markanın üç yıl önce tanıtımını yaptığı ve 2020’de piyasaya çıkması planlanan Mission E aracı temel alınarak tasarlandı. Seri üretime ne zaman geçeceğiyle ilgili henüz bir tahmin bulunmuyor, ancak yarattığı heyecan dalgası Porsche’nin fanlarını çok da uzun süre bekletemeyeceğini düşündürüyor.


Önerilen yazılar