MAKALE

Ralph Lauren’den Friends Nostaljisi

Ralph Lauren’den Friends Nostaljisi

Friends dizisinin tarz sahibi karakteri Rachel Green’in ikonik giysileri, Ralph Lauren’in yeni koleksiyonuna ilham veriyor.

Tüm zamanların en popüler dizilerinden Friends 25. yılını kutlarken Ralph Lauren de dizinin stil ikonu Rachel Green’den ilham alan bir koleksiyon tasarladı. Bu özel koleksiyon için Rachel’ın seçilme nedeni sadece dizinin en tarz sahibi karakteri olması değil.Diziyi izlediyseniz bileceğiniz üzere Jennifer Anniston’un hayat verdiği Rachel karakteri, iş hayatına Central Perk adlı kafede garson olarak başlamış, ardından Bloomingdale’in satış departmanında bir iş bulmuş son olarak ise Ralph Lauren’de çalışmaya başlamıştı.

“Wear-to-Work” temalı bu seçki de Rachel’ın işe giderken giydiklerinden ilham alan parçaları içeriyor. 90’lı yılların ve 2000’lerin başının modasını yansıtsa da ‘zamansız’ olarak nitelendirilebilecek bu iş giyimi koleksiyonu markanın zarif stilinin bir özeti gibi. İnce çizgili takım elbiseler, armalı ceketler ve binici tarzı parçalar koleksiyonun daha klasik tarafını yansıtırken, taze ve enerjik bir sonbahar stili için lacivert ve turuncu renk blokları ile leopar desenli ceketler ideal.

Geleneksel yünlü kumaşlar ve balıkçı yakalar modern silületlere bürünürken, mini ve midi boy etekler süet, deri dokular ve ekose desenlerle Rachel’ın stilini yakalamanızı sağlıyor.

Koleksiyonun reklam kampanyasının çekimleri Monica ve Rachel’ın evi ile Central Perk’ün replikalarında gerçekleştirildi.

Ralph Lauren ayrıca Bloomingdale ile bir işbirliğine de girerek, bu koleksiyonun mağazanın New York’taki ana dükkanında iki günlük özel bir satışa açılmasını sağladı. Dizinin hayranları, bu satış dönemi boyunca mağazaya kurulacak Central Perk replikasında kahve içme ve Rachel’in ofisini ziyaret etme şansını da bulacak!

Rachel Green’den ilham alan bu koleksiyon zamansız parçalarıyla modern iş kadınlarının hayatını kurtaracak

 


Önerilen yazılar