Renklerin Terapi Etkisi

Loewe’nin geleneksel bir gazete eki ile büyük bir kitleye dağıtılan yeni koleksiyonunda başrol renklerin.

“Loewe’nin şovu iptal oldu”. Geçtiğimiz hafta Le Monde, The New York Times gibi gazeteleri alan kişiler, bu gazetelerin içinde, bu manşeti büyük puntolarla anons eden bir ek buldu. COVID önlemleri nedeniyle defilesini planladığı gün gerçekleştiremeyen İspanyol moda evi, bunun yerine 2021 sonbahar koleksiyonunu aynı gün, eski usül bir gazete eki ile binlerce kişiyle paylaştı.

Fransa’da gerçekleşen fotoğraf çekiminde Danimarkalı model Freja Beha Erichsen, Loewe’nin tasarımcısı Jonathan Anderson’un en yeni tasarımlarıyla poz verdi. Süslü dekorasyonuyla dikkat çeken bir Fransız restoranı, minimalist bir ofis ve çeşit çeşit bitkilerle dolu özel bir kulüpte gerçekleşen çekimde başrol Erichsen’de olduğu kadar canlı renk tonlarındaydı aynı zamanda…

Anderson bu günlerde hepimizin biraz renk terapisine ihtiyacı olduğunu düşünerek koleksiyonu, heyecan ve keyif verici olması amacıyla tasarlamış. Aynı zamanda da pandeminin hepimize verdiği ekstra konformist hisleri bir kenara bırakarak doğru giysi, doğru çanta ve doğru takıyı seçip doğru kombini yapmanın hissettirdiği o geleneksel hazırlık hissini de vurgulamak istemiş.

Koleksiyonda avangart formlar, 1920’leri anımsatan belden aşağısı fırfırlı elbiseler ve 60’lı, 70’li yıllardan ilham alan psikedelik renkler buluşuyor. Aynı zamanda insanı bir koza gibi sarmalayan kocaman paltolar, abartılı kalın kemerler ve ekstra yüksek platformlu makosenler gibi detaylar da koleksiyonu özel kılıyor.

Çok satan gazetelerle birlikte dağıtılarak moda meraklılarının haricinde bir kitleye de ulaşmayı başaran Loewe, bununla da yetinmedi. Çok satan kitapların ardındaki ünlü imza Danielle Steel’in, moda endüstrisinden bir hikayeyi konu alan yeni romanının ilk bölümünü de bu gazeteye ekleyerek yaratıcılık ve akılda kalıcılık seviyesini artırdı.


Önerilen yazılar