MAKALE

Rihanna’dan Baş Döndürücü Bir Moda Gösterisi...

Rihanna’dan Baş Döndürücü Bir Moda Gösterisi

Dans, müzik, yıldız isimler ve baştan çıkaran iç çamaşırları Savage x Fenty Vol. 2’de!

Rihanna, geçtiğimiz yıl büyük bir sükse yapan Savage x Fenty şovunun ardından bu sene çıtayı bir seviye daha yukarı çıkardı. Savage x Fenty Vol. 2’ye bir defile demek çok zor. Ünlü isimlerin sürpriz sahneleri, özenle hazırlanmış, farklı konseptlerde setler, dans koreografileri ve elbette sergilenen iç çamaşırı koleksiyonu, bu 56 dakikalık şovu göz alıcı bir karışıma dönüştürdü.

Garden of Eden, Dear Diary, Truth Hurts gibi isimler verilen farklı setlerde koleksiyonun farklı konseptteki parçaları sergilendi. Örneğin Garden of Eden’in parlak renkli dev çiçekli dekorasyonunun önünde poz veren modellerin tıpkı çiçekler kadar parlak renkteki iç çamaşırları aynı renkte lateks eldiven ve diz üstü çoraplarla tamamlanmıştı.

Cara Delevingne, Irina Shayk, Bella Hadid ve gibi isimler şovun süpermodel kontenjanını doldururken, aslında Savage x Fenty Vol. 2’de sadece alıştığımız süpermodel silüetleri değil, her vücut tipinden ve birçok etnik kökenden model sahne aldı. Böylece Rihanna Fenty markasını yarattığı günden bu yana savunduğu kapsayıcılık ve çeşitlilik felsefesinin altını bu şovunda da çizdi.

Rosalía, Lizzy ve Bad Bunny gibi isimler şova müzikleriyle heyecan katarken Hilton kardeşler de izleyenlere 2000’ler nostaljisi yaşattı. Ama bir yıldızlar geçidi niteliğindeki bu şovun en ağır topu belki de 90’lar pop kültürünün en ilham verici kadınlarından, Striptease filminin de başrolünü oynamış Demi Moore oldu.

Biz daha fazla anlatmadan hem bu seneki hem de geçen seneki Savage x Fenty şovlarını Amazon Prime’dan izleyebileceğinizi hatırlatalım. Siz de izlediğinizde anlayacağınız gibi, bir zamanlar Victoria’s Secret şovlarını nasıl dört gözle bekliyorsak, bundan böyle her yıl Rihanna’nın hayal gücünü nasıl kullanıp ortaya ne kadar cesur bir şov koyacağını bekleyeceğimiz kesin.


Önerilen yazılar