Rüyaların Tasarımcısı Evinizde

Efsane modacı Christian Dior’un 70 yıllık serüvenini kapsayan büyüleyici sergiyi evinizde keşfetmeye davetlisiniz!

Global pandemi durumundan moda dünyası da fazlasıyla etkilendi. Cruise ve Resort defileleri iptal olurken, Pitti Uomo gibi moda haftaları ertelendi. Kısacası tüm dünyada olduğu gibi moda dünyasında da belirsizlik sürüyor.

Peki bu modanın büyülü dünyasından uzak kalacağız anlamına mı geliyor? Elbette hayır! Yeni defileler izleyemiyorsak bile hala geçmişe bakabiliriz! Dior markası da böyle düşünüyor olmalı ki, yaşadığımız gerçeklikten uzaklaşıp keşfetme arzumuzun izini sürebilmemiz için bizi 5 Temmuz 2017 ile 7 Ocak 2018 tarihleri arasında Paris’teki Musée des Arts Décoratifs’te ziyaretçilerini ağırlayan “Christian Dior: Designer of Dreams” sergisini (yeniden) keşfetmeye davet ediyor.

Florence Müller and Olivier Gabet’nin küratörlüğünü üstlendiği sergi sizi yetmiş yılı aşan bir yaratıcılık serüveninde tematik ve kronolojik bir yolculuğa çıkarıyor. Sergide, daha doğrusu serginin yaklaşık 1 saatlik videosunda, ikonik haute couture elbiseleri, paha biçilemeyen arşiv fotoğraflarını, Christian Dior’un bizzat çizdiği eskizleri, çeşitli objelerle aksesuarları, orijinal tabloları ve çok daha fazlasını keşfedebilirsiniz.

Tabii her şeyden önemlisi “Christian Dior: Designer of Dreams” sergisi, Christian Dior’dan; onun vizyonunu, tutkusunu ve cesaretini devralan Yves Saint Laurent’a ve Maria Grazia Chiuri’ye kadar, Maison’un moda sahnesinde bugünkü konumunu elde etmesini sağlayan tüm kreatif direktörlere bir saygı duruşunda bulunuyor.

Güzelliğin ve zarafetin her şeklinin kutlandığı bu benzersiz deneyimi yaşamak için aşağıdaki videoyu hemen izleyebilir, sergiden detay görseller ve anekdotlar içinse Dior’un Instagram hesabını takip edebilirsiniz.


Önerilen yazılar