Seine’de SPA Keyfi

Seine Nehri üzerinde, Paris manzaraları eşliğinde ayrıcalıklı bir SPA deneyimi…

Geçtiğimiz haftalarda couture haftasının heyecanı Fransa’nın metropol başkenti Paris’i daha da hareketlendirdi. Paris’in en ünlü modaevlerinden Dior da, bir defileden diğer davete koşturan konukların biraz olsun dinlenmesi ve Paris’ten çıkmadan, hatta Paris’in tam kalbinde, küçük bir kaçamak yapabilmesi için şehrin simgelerinden Seine Nehri’ndeki bir teknede, yüzer bir SPA merkezi yarattı.

Bu yüzer SPA merkezinin ilham kaynağı ise 19. yüzyılda, yine Seine Nehri üzerinde bulunan ve yaklaşık yüz adet terapi odasıyla buhar banyosu ve hidroterapi gibi çeşitli hizmetler sunan lüks Samaritaine Banyoları olmuş.

Eiffel Kulesi’nin karşısında demirlemiş lüks teknenin üst güvertesinde, Dior’un ikonik ‘Toile de Jouy’ desenleriyle süslü şemsiyeler, Dior imzalı rattan mobilyalar ve rahatlatıcı bir renk paleti konukları karşılıyor. Modaevinin estetiği, bu güvertenin altındaki iki katta yer alan lounge ve terapi odalarının atmosferinde de devam ediyor.

Paris’te yer alan lüks SPA merkezi Cheval Blanc’ın ayrıcalıklı bakım paketlerini suyun üzerine taşımakla kalmayan Dior, bu özel cruise gezisi için farklı bir menü de tasarlamış. Tekne Seine’in suları üzerinde yavaş yavaş ilerlerken konuklar bir saatlik dinlendirici veya canlandırıcı vücut bakım paketlerinden hem fiziksel hem de ruhsal olarak faydalanabiliyor. Dileyenler ise yine bu cruise gezisine özel tasarlanmış iki farklı yüz bakım hizmetiyle güzelleşebiliyor. Ayrıca profesyonel eğitmenler eşliğinde, yoga, pilates ve tai chi gibi sporların yapılabildiği farklı programlar da bu yüzer SPA merkezinin konuklarına sunduğu diğer hizmetler arasında.

Bu özel SPA cruise turları 13 Temmuz’a dek devam etti ancak, kim bilir, belki de Dior bunu Paris’in lüks simgelerinden birine dönüştürebilir…


Önerilen yazılar