Seramik Sanatıyla Tanışın!

Hem eğlenceli hem de yaratıcı bir hobi olan seramik sanatıyla tanışmaya ne dersiniz?

Seramik binlerce yıldır varlığını sürdüren bir sanat; birçoğumuz içinse yeni keşfedilen bir hobi olmaya devam ediyor. Seramik yapmak, yani çamura dokunmak, ona şekil vermek ve bittiği halini elimizde tutmak hangi yaştan olursak olalım, bize kendimizi her zaman çok iyi hissettiriyor.

Yetişkinler için seramik, hayatın getirdiği tüm yorgunluk ve negatif enerjiden uzaklaşabildikleri bir hobi. Günlük yaşam temposu içindeki o koşturmacada, kendilerine ayırdıkları birkaç saat boyunca çamurla temas etmek, bir parça çamuru ellerinde istedikleri objeye dönüştürebilmek, teknik öğrenmek ve bu alanda deneyim sahibi olmak, yoğun ve stresli zamanlara keyifli bir mola vererek rahatlamalarına büyük destek oluyor.

Seramikle uğraşmak çocuklar için de çok faydalı bir aktivite. Özellikle çocukların motor kaslarının gelişimi ile el ve göz koordinasyonu için de çok büyük faydalar sağlıyor. Çamura dokundukça çocuklar, enerjilerini nötrlüyor, kendi kullanacakları objeleri kendileri yapmanın özgüvenini kazanıyor ve elbette ortaya çıkardıkları tasarımlarla yaratıcılıklarını artırıyor.

Çocukların hem eğlendikleri hem de öğrendikleri seramik atölyeleri sonrasında, yaptıkları objenin pişirim ve sırlanma işlemleri bittiğindeki son hallerini görmek için yaşadıkları o heyecan hem aileleri ve hem de kendileri için harika bir deneyim oluyor.

Nurdan Ermiş tarafından açılan ve 2 yıldır faaliyet gösteren NuNu Ceramic’te sizi ve çocuklarınızı, bir yandan eğleneceğiniz bir yandan da seramik sanatının inceliklerini öğreneceğiniz keyifli atölyeler bekliyor!

Siz de Nunu Ceramic Atölye’de her Cumartesi yetişkin ve çocuklara özel düzenlenen workshoplara katılmak ve bu harika deneyimi yaşamak isterseniz @nunu.ceramic Instagram hesabından iletişime geçebilirsiniz.

Çocukluğundan beri el sanatlarına ilgisi olan ve el becerisi isteyen işleri yapmaktan keyif aldığını ifade eden Ermiş, bu ilgisini çamurla tanıştıktan sonra seramik alanında devam ettirmeye karar vermiş. Çamura dokunmak, ona şekil vermek ve ortaya çıkan sonucun tüm uğraşlarına değdiğini görmenin paha biçilemez bir haz olduğunu söylüyor. NuNu Ceramic, kendi tasarımları olan fincan ve kupalar yaparak farklı evlere ve insanlara mutluluk ve pozitif enerji vermeye devam ediyor.

NuNu Ceramic’teki atölyeye katılmak için kaydınızı yaptırmayı unutmayın!

IG: @nunu.ceramic


Önerilen yazılar