Sezonun En Trendy Erkek Jeanleri

Denim modası bu sezon da hem kadın hem de erkekler için yükselişte. Kadın denim trendlerine göz attığımız yazının ardından bu kez Bulut Özdemiroğlu ile erkek jean trendlerini keşfediyoruz.

1873 yılında, Jacob Davis ve Levi Strauss jean’i icat ederken denim kumaşından yapılan bu pantolonların topluma nasıl yön vereceğini tahmin etmişler miydi acaba? İcadından bu yana şekilden şekile giren jeanler, neredeyse her sene moda, ama sezondan sezona değişen moda trendleri jeanleri de pas geçmiyor. İşte bu bahar da, bu jean trendlerini sokaklarda ve gardroplarda sıkça göreceksiniz.

90’lar Geri Döndü

90’lar modası bir süredir yeni tasarımların odağı ve jeanler bu durumun istisnası değil. 90’lardan kalma jeanlerinizi, gardrobun arkalarındaki yalnızlığından kurtarmanın vakti geldi. Birçok farklı fit olmak üzere gri jeanlerde de bir geri dönüş söz konusu. Gri jeanlerde önerim slim fitten uzaklaşmanız. Biraz daha bol kesim, soluk renk ve eskitilmiş görünüme sahip gri jeanler bu trende damga vuruyor.

Beyaz Renkten Korkmayın

Dışarıda, çimlerde, parklarda oturup, rooftop ve teraslarda barbekü partilerine gittiğimiz sezonda beyaz giymeyi seçmek, belki de başlı başına bir cesaret göstergesi. Siyah jean alışkanlığını bırakmak çoğumuz için çok zor, ama haydi bahar aylarını atlattık diyelim, yaz sıcağında siyah giymek oldukça bunaltıcı olabiliyor. Beyaz denim ile kombin yapmak birçok erkek için bir tabu niteliğinde olsa da, aslında düşündüğünüzden çok daha kolay. Beyaz jeanlerde çok bol ve çok dar kesimlerden kaçınmanızı öneririm. Söz konusu jean olduğunda, kırık beyaz bu trendin en güzel tonu.

Tek Denim Yetmiyorsa

Denim üzeri denim kombinler, son zamanlarda gözlerimizin epey aşina olduğu kombinlerden olsa da, yanlış uygulandığında tam bir fiyasko olabiliyor. Eğer risk almayı seviyorsanız, double denim trendini denemelisiniz. Kötü örneklerini görmeye iyi örneklerini görmekten daha fazla alışık olduğumuz bu double denim trendi için size naçizane önerim şu, kombinlediğiniz denimlerin gözle ayırt edilebilecek kadar farklı olması, ama aynı zamanda da uyumlu olması gerekiyor. Örneğin mavi denim jean üzerine mavi denim gömlek giyecekseniz eğer, beyaz bir T-shirt veya gri bir kazakla ayrıştırmalısınız.

Yırtık Denimler Hala Moda

Distressed, yani yırtık ve taşlanmış denimler, uzun zamandır moda olmasına rağmen seveni kadar sevmeyeni de olan bir trend. Yırtık denim sevmeyenlere kötü bir haberim var, bu sene de yırtık kotlardan kurtuluşunuz yok. İyi haber ise bu sene yırtıklar daha küçük. Yırtığı olan bol dekolteli modeller ağırlıkta değil bu sene. Distressed denimde daha mütevazı modelleri seçmenizi öneririm. Anatomiye uygun, stratejik olarak yapılmış kesimler, hem jean modelini hem de vücudunuzu daha güzel gösterir. Kombin konusuna gelince, sade ve basic parçalarla daha oturaklı ve tarz bir görünüm elde edebilirsiniz.

‘Baba’ Kesimli Denimler

Normal ve sıradan bir kesim olsa da yanlış seçimler yaparsanız kendinizi vezir değil rezil etme riski olan bir trend. Kadınlarda anne kesimi modayken, erkeklerde de baba kesiminin moda olmasına şaşmamalı. Bazen fiyatıyla örtüşmeyecek kadar düz ve sıradan olan bu kesim, stilinizi çeşitlendirmek için doğru parça olabilir. Unutmayın ki denim konusunda vücudunuza yakışanı bulmak çok önemli.

Paçaları Kıvırın

Jean trendlerinde bu seneki en kayda değer değişim kıvrık paçalar. Havaların ısındığı bu aylarda siz de yavaş yavaş paçalarınızı kıvırmaya hazır olun. Kıvrık paçalar denime tamamen farklı bir şekil katarken, bir anda tarzınızı değiştirebiliyor. Bileklerinizi açığa çıkaran bu trend, çorap seçimini de bir hayli önemli kılıyor. Kıvrık paça trendi kendisini en iyi ham denimde gösteriyor ancak, bu tendi tüm denimlerinize rahatça uygulayabilirsiniz. Farklı katlama şekilleriyle denemeler yaparak en sevdiğinizi bulup uygulamanızı öneririm.

Yazar: Bulut Özdemiroğlu


Önerilen yazılar