MAKALE

Sizin De Bir Bugatti Chiron’unuz Olabilir

Sizin De Bir Bugatti Chiron’unuz Olabilir

Dünyanın en pahalı otomobillerinden Bugatti Chiron’a sahip olamayabiliriz belki, ancak onun kusursuz Lego replikası da epey heyecan verici görünüyor.

Bugatti’nin spor otomobilleri ile Lego’nun tuğlalarının dünyaları apayrı gibi görünse de her ikisinin de amacı aynı: en iyi olmak. Yaptıkları bu heyecan verici işbirliğiyle bunu hem bunu kanıtlayan hem de iki ayrı dünyayı kusursuzca bir araya getiren markalar, hepimize Bugatti Chiron sahibi olma şansını tanımış oldu.

Süper otomobilin 1:8 ölçüsündeki kusursuz replikası LEGO Technic 42083 Bugatti Chiron, tam 3599 parçadan oluşuyor. Bu dev puzzle’ın detayları ise Chiron’unkiler kadar parmak ısırtıcı. Otomobilin mavisi dış tasarımı, imzası haline gelen kıvrımlı silüeti, nal şeklindeki ön ızgarası ve çok daha fazlası Lego maketinde de kendisine yer buluyor.

Sanat, şekil ve teknik olarak Bugatti DNA’sını sonuna kadar yansıtan model otomobilin asıl dikkat çeken tarafı ise iç kısmı. Bugatti Chiron’un W16 motoronunun ‘Legoca’ yorumu olarak değerlendirebileceğimiz motor, Lego Technic modellerinin şu ana kadarki en komplike sistemi. Hepsi hareket edebilen 16 silindiri ve hepsi işlevsel sekiz vitesli şanzımanı ile Lego tasarım ekibi gerçekten inanılmaz bir iş çıkarmış diyebiliriz.

Modelinizi bir araya getirirken Bugatti’nin üretim sürecinin en önemli kısmı olan monokok gövde ile aracın arka bölümünün bir araya getirilme aşamasını da yaşayacaksınız, böylece deneyiminiz gerçeğe daha çok yaklaşacak.

Model otomobilin kokpit kısmı da Chiron’un lüks ve zanaatkarlık seviyesini yansıtıyor. Bugatti logolu direksiyon, kontrol paneli ve ikonik eksen çizgisi modelin orijinal otomobille taşıdığı ortak detaylardan sadece birkaçı.

 

Size derinlemesine bir inşa süreci yaşatacak ve tamamlandığında ise kusursuz bir tatmin keyfi verecek bu özel Lego setinin her bir modeli özel bir seri numarasıyla geliyor. Kapsamlı yapım adımlarının yer aldığı bir koleksiyoner kitapçığına ve lüks tasarımlı bir kutuya sahip bu setin fiyatı ise 349.99 USD.


Önerilen yazılar