Sömestirde Seramikle Randevu!

Çocuklarınız bu tatilde hem eğlenceli hem yaratıcı hem de faydalı bir hobi olan seramikle tanışsın!

Seramik binlerce yıldır varlığını sürdüren bir sanat; birçoğumuz içinse yeni keşfedilen bir hobi olmaya devam ediyor. Seramik yapmak, yani çamura dokunmak, ona şekil vermek ve tamamlanmış halini elimizde tutmak bize kendimizi her zaman çok iyi hissettiriyor.

Ancak seramikle uğraşmak sadece yetişkinler için değil, çocuklar için de çok faydalı bir aktivite. Özellikle çocukların motor kaslarının gelişimi ile el ve göz koordinasyonu için de çok büyük faydalar  sağlıyor. Çamura dokundukça çocuklar, enerjilerini nötrlüyor, kendi kullanacakları objeleri kendileri yapmanın özgüvenini kazanıyor ve elbette ortaya çıkardıkları tasarımlarla yaratıcılıklarını artırıyor.

Sömestir tatilinde çocuklarınız bu eğlenceli ve faydalı hobiyle tanışsın isterseniz, Nurdan Ermiş tarafından açılan ve 2 yıldır faaliyet gösteren NuNu’s Ceramic’te onları hem eğlenecekleri hem de öğrenecekleri keyifli bir atölye bekliyor!

Çocukluğundan beri el sanatlarına ilgisi olan ve el becerisi isteyen işleri yapmaktan keyif aldığını ifade eden Ermiş, bu ilgisini çamurla tanıştıktan sonra seramik alanında devam ettirmeye karar vermiş. Çamura dokunmanın, ona şekil vermenin ve ortaya çıkan sonucun tüm uğraşlarına değdiğini görmenin paha biçilemez bir haz olduğunu söylüyor. NuNu’s Ceramic, kendi tasarımları olan fincan ve kupalar yaparak farklı evlere ve insanlara mutluluk ve pozitif enerji vermeye devam ediyor.

Çocukların hem eğlenecekleri hem de öğrenecekleri bu keyifli atölyeye katılmak için kayıt yaptırmayı unutmayın.

IG: @nunu.ceramic

 


Önerilen yazılar