Sporda ‘Posh’ Şıklık

Bir zamanların Posh Spice’ı Victoria Beckham kendine özgü stilini Reebok ile yeniden yorumladı.

Spor giyim koleksiyonları bir süredir sadece spor yaparken konfor sağlamak amacıyla tasarlanmıyor. Konfor elbette yine ön planda ancak spor giyim modasının hazır giyim dünyasında tuttuğu yer giderek sağlamlaşıyor; spor markalarıysa kendi aralarında tasarım ve estetik bakımından kıyasıya bir yarışa giriyor.

Bunun en iyi kanıtı spor giyim markalarının ünlü modacılar veya kendi alanlarında ün yapmış sanatçılarla iş birliği içinde ortaya çıkardığı koleksiyonlar. Bunların en son örneği ise Victoria Beckham’ın Reebok için tasarladığı ikinci koleksiyon.

Bir zamanların Posh Spice’ı, günümüzün başarılı moda tasarımcısı Beckham, bu koleksiyon için ilhamını kendisinin hiçbir gün ödün vermediği antrenmanlarından almış. Beckham’ın yüksek enerjili spor rutini ve aynı zamanda dansçılık geçmişi koleksiyonu oluşturan temellerden ikisi.

Reebok ve Beckham’ın ortak amacı olan performansı stille buluşturma düşüncesi, koleksiyondaki parçalara yansımış. Bu nedenle, hem kadın hem de üniseks giysi, ayakkabı ve aksesuarlar içeren koleksiyondaki parçalarda, iyileştirilmiş performans özelliklerini ve rafine stilleri gözlemleyebiliyoruz.

Koleksiyonun en dikkat çekici parçaları balerinlerin tütülerini andıran narin tül etekler. Ayrıca ince kumaştan tasarlanmış spor sütyenler ve omuzları açık bırakan üstler de baleden ilham alan diğer parçalar arasında.

Koleksiyonun üniseks dış giyim parçaları ise sokak modasına göz kırpıyor ve Londralı gençlerin imajını yansıtıyor. Rüzgarlıklar, bisiklet yakalı bomber üstler ve anoraklar, 80’ler sonu, 90’lar başına ait stillerde sıkça rastladığımız büyük logolar ve grafiklerle donatılmış.

Kullanılan renk paletiyse neonlardan toprak tonlarına ve militarist haki ve lacivertlere uzanıyor.

Beckham her bir parçayı, giyen kişinin yüksek performansından ödün vermeden stilini öne çıkarmasına odaklanarak tasarladığını söylüyor ve ekliyor “Spor yapmak bana kendimi güçlü hissettiriyor, koleksiyonun tamamı bu ruh halini yansıtıyor.”

Reebok Classics Genel Müdürü Kelly Hibler ise Reebok müşterilerine kendilerini hayatlarının her anında muhteşem hissettirme amacıyla, stil ve spor arasında kusursuz dengeyi yakalayan koleksiyonlar üretmeye devam edeceklerini müjdeledi.


Önerilen yazılar