MAKALE

Tüm Zamanların En Güçlü Porsche si: 911 Turbo S E...

Tüm Zamanların En Güçlü Porsche si: 911 Turbo S Exclusive

Porsche nin yeni 911 Turbo S Exclusive Serisi, bugüne kadarki en güçlü ve eşsiz 911 Turbo S modeli.

Geçtiğimiz ay Porsche’nin 1 milyonuncu 911’i ürettiğini açıklamasının ardından Alman markası geçtiğimiz günlerde kendi tarihinde bir rekora daha imza attı. Porsche’nin tanıtımını yaptığı yeni 911 Turbo S Exclusive serisi, şimdiye kadar üretilen en güçlü 911 Turbo S olma özelliğini taşımakla kalmıyor, aynı zamanda son derece estetik iç ve dış tasarımıyla birçok yeniliği de gövdesinde barındırıyor.

Porsche 911 Tubo S Exclusive in 3,8 litrelik altı silindirli ve çift turbo şarjlı boxer motoru, özel güç kitiyle 2.250 ila 4.000 d/dk arasında 750 Nm tork üretiyor. 0-100 km/s hızlanmasını sadece 2,9 saniyede tamamlayan yeni 911 Turbo S Exclusive in maksimum hızı ise saatte 330 kilometre.

Dünya genelinde sadece 500 özel Porsche tutkununun sahip olabileceği spor otomobil, standart 911 Turbo S modelinden farklı olarak eşsiz tasarımı, daha yüksek kaliteli malzemeleri ve lüks detayları ile de öne çıkıyor. Porsche nin özel modeller için açtığı atölye olan Exclusive Manufaktur tarafından el işçiliği ile rafine edilen otomobil, Porsche tutkunları için özel olarak tasarlanan 911 Turbo S Exclusive kronometre ve bavul setiyle birlikte geliyor. Yeni bir lazer teknolojisi kullanılarak ortaya çıkan metalik altın serisi renk, yeni seriye ayrı bir hava katarken; iç mekan da zarif detaylarla dikkat çekiyor. 18 yönde ayarlanabilir spor koltuklar, iki kat perfore deri ile kaplıyken, Alcantara tavan döşemesi ve altın sarısı dikişler otomobile ayrıcalıklı bir hava katıyor.


Önerilen yazılar