Uzak Bir Galaksiden Geliyor

Star Wars’un en yeni filminde Porsche galaksiler ötesi bir yolculuğa çıkıyor.

Hayranları, serinin dokuzuncu film olan Star Wars: Skywalker’ın Yükselişi’nin vizyona girmesi için gün saydı ve film nihayet geçtiğimiz hafta beyaz perde ile buluştu. Fakat film henüz gösterime girmemişken Alman lüks otomobil üreticisi Porsche hem serinin hayranlarını hem de otomobil tutkunlarını heyecanlandıracak bir ‘spoiler’ verdi ve Star Wars evreni için tasarladığı fantastik uzay aracı olan Tri-Wing S-91x Pegasus Starfighter’ı tanıttı.

İlk bakışta net bir şekilde anlaşılmasa da, detaylarına daha yakından baktığınızda Porsche ile özdeşleşmiş 911 ve Taycan modellerinden ilham aldığını fark edebileceğiniz bu yeni uzay aracı, filme heyecan katıyor. Mesela aracın burnu ve farları Taycan’dan izler taşırken gövdesinin genel şekli ise 911’i andırıyor.

Lucas Films ve Porsche’nin iş birliğiden doğan bu araç iki aylık bir tasarım sürecinin sonunda geliştirildi. Üstelik filmin Los Angeles’ta yapılan galasında, 1,5 metre uzunluğunda çok detaylı bir modeli de sergilendi.

Porsche’nin Baş Tasarımcısı Micheal Mauer’e göre bu uzay aracının tasarımı hem Star Wars film evrenine kusursuzca uyum saplıyor hem de karakteristik Porsche tarzını ve orantılarıyla net bir paralellik gösteriyor. Mauer ayrıca Tri-Wing S-91x Pegasus Starfighter için, kompakt şeklinin dinamizm ve çeviklik yaydığını, böylece Porsche’nin 911 ve Taycan modellerinin tasarım özelliklerine vurgu yaptığını da sözlerine ekledi.

Porsche, ayrıca geçtiğimiz haftalarda tamamen elektrikli yepyeni modeli Taycan’ın Asya Pasifik pazarı lansmanını Star Wars temalı bir etkinlikle yaptı ve bunu Star Wars’un çıkışıyla aynı döneme denk getirerek her iki markanın fanlarına da harika bir hediye vermiş oldu.

 


Önerilen yazılar