Venedik’te ‘Alta Moda’ Fırtınası

Dolce & Gabbana’nın muhteşem haute couture defilesine fırtına, yağmur ve gökkuşağı eşlik etti.

Büyülü şehir Venedik, geçtiğimiz hafta karnavalı kıskandıracak bir gösteriye ev sahipliği yaptı. Dolce & Gabbana’nın haute couture şovu Alta Moda, Jennifer Lopez’den Monica Bellucci’ye, Christian Bale’den Helen Mirren’a uzanan bir yıldızlar kadrosunun karşısında, büyüleyici San Marco Meydanı’nda gerçekleştirildi. Defilenin en büyük sürprizlerinden biri ise yağan yağmur sonrası gökyüzünde beliren gökkuşağı oldu.

Modellerin şehrin simgesi olan gondollarla birer birer podyuma geldiği bu muhteşem defile, diğer tüm Alta Moda koleksiyonlarında olduğu gibi, konuk olduğu kentin yerel zanaatlerine ve kültürüne atıflarda bulundu. 1600 yıllık bir tarihe sahip olan Venedik’ten ilham alan 100 parçalık koleksiyonda, Murano adasının rengarenk cam işçiliğini yansıtan kaleidoskop gibi elbiseler, San Marco Meydanı’nın zemin süslemelerini andıran desenler, gondol pruvalarına benzer detaylar ve elbette karnaval maskeleri bir balo havası estirdi. Venedik kanallarının ışıltılarını simgeleyen saten kumaşlar da koleksiyonda kendine bol bol yer buldu.

Domenico Dolce ve Stefano Gabbana, koleksiyonu tasarlarken haute couture’ün daha genç bir kitleye de ulaşmasını hedeflemiş. Bu nedenle modeller podyuma rengarenk saçları ve neredeyse punk duruşlarıyla çıktılar. Defilenin casting’i de Heidi Klum’un kızı Leni, Christian Bale’in kızı Luka ve Monica Belluci’nin kızı Deva gibi genç isimleri içeriyordu.

Defile tüm görkemiyle devam ederken, sanki Venedik kendi şovunu yapmaya karar vermiş gibi, gökyüzündeki bulutlar dağıldı ve konukları pembe renkli bir gün batımıyla baş başa bıraktı. Ardından düşmeye başlayan iri yağmur damlaları Doge Sarayı’nın ardında bir gökkuşağının belirmesini sağladı. Bunu gök gürültüsü, şimşekler izledi, tüm bunlar olurken ise meydanda şans eseri Vivaldi’nin Dört Mevsim eseri çalıyordu. Her defasında unutulmaz moda anları yaşatan Alta Moda şovlarından en olağanüstü olanı bu seneki olsa gerek!


Önerilen yazılar