Vespa’ya 90’lar Makyajı

Vespa Primavera Sean Wotherspoon 90’lara göz kırpan renkleriyle sokakların yeni ikonu olmaya hazır!

İtalya’nın ikonik motosiklet markası Vespa, ABD gençlik modasında renkleri harmanlayarak yükselen yıldızlardan biri olan Sean Wotherspoon ile yeni bir işbirliğine imza attı. Böylece yeni Vespa Primavera serisi sokaklarda durdurulamaz bir enerji, yenilik ve eğlence kaynağı olacak. 80’li ve 90’lı yıllardan ilham alarak hazırlanan, zamanın ötesindeki çizgileri ve tasarımıyla cesaretini ortaya koyan Vespa Primavera Sean Wotherspoon serisi 50 ve 150 cc’lik motor seçenekleriyle satışa sunuldu.

Sokak modasının efsanesi Sean Wotherspoon, Sean ve iki arkadaşının 2013 yılında Richmond, Virginia’da Round Two adında bir mağaza açmasıyla doğdu. Marka, spor ayakkabılara ve spor giyime olan yoğun ilgiyi, 80’li, 90’lı yıllara damgasını vuran renkler, yaratıcılığa duyulan sevgi ve devrim niteliğindeki yaratıcılıkla bir arata getirerek dünya çapında bir başarı kazandı.

İtalya’da 1946 yılında kurulan ve motosiklet dünyasına yeni bir soluk getiren Vespa da bu başarıya kayıtsız kalmadı ve geçmişin izleri ile zamanın ötesinde tasarımların buluştığu yepyeni bir seri için sokak modasının efsanesi Sean Wotherspoon ile bir araya geldi. Bu seri, hem Vespa hem de Sean’ın tüm yaratıcı enerjisinin harmanlandığı cesur, eğlenceli ve iddialı bir özel seri olmasıyla epey dikkat çekici. Geleceğe yön veren gücünü, geçmiş ile koparmadığı bağından alan seri vintage ruhunu yansıtan özel renklere sahip kask ve giyim koleksiyonu ile de hem moda hem motosiklet dünyasına yön verecek bir tarza sahip.

Sean Wotherspoon, kendi tarzıyla Vespa’nın tasarım ruhuna çağdaş bir dokunuş katarak, özellikle 80’ler ve 90’lardan kalma karma renk unsurlarını vintage esintilerle birleştirdi ve Vespa’ya iddialı bir görünüm kazandırdı. Aracı süsleyen sarı, kırmızı, koyu yeşil ve akuamarin renkleri Vespa siluetinin profili ve Vespa logosuyla süslenen jantların beyaz yüzeyiyle kontrast oluşturuyor.

Tasarımda metal, kadife, plastik ve kauçuk gibi farklı malzemelerin birbiriyle uyum içinde kullanılması, bu özel serinin bir diğer dikkat çekici unsurlarından. Tasarlandığı ilk günden bu yana Vespa’ya özel bir uygulama olan çelik gövde geleneğini bu kez de koruyan Vespa Primavera Sean Wotherspoon serisinde sele için açık kahverengi damarlı kadife tercih edilmiş. Modele özgü beyaz Primavera logosu ise arka çamurlukların yanlarına gerçek bir sokak sanatçısı edasıyla uygulanmış.


Önerilen yazılar